Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Kas ir demokrātija un kā tā veidojās', 1.
  • Konspekts 'Kas ir demokrātija un kā tā veidojās', 2.
  • Konspekts 'Kas ir demokrātija un kā tā veidojās', 3.
  • Konspekts 'Kas ir demokrātija un kā tā veidojās', 4.
  • Konspekts 'Kas ir demokrātija un kā tā veidojās', 5.
Darba fragmentsAizvērt

• Apraksts par Latvijas valsts karoga konstitucionālo nozīmi.
Latvijai ir īpaši nozīmīgi saprast un skaidrot, kas ir valsts konstitucionālās vērtības, lai, saskaroties ar arvien pieaugošo multikulturālismu, netiktu pazaudētas, aizmirstas un atstātas novārtā vērtības, kuras ir bijušas pamats tam, lai Latvija kļūtu par neatkarīgu valsti. Viena no vērtībām, kura tiek vismazāk skaidrota ir valsts karogs.
Nebūdami skaidrībā par savas nācijas un savas valsts identitāti nav iespējams mērķtiecīgi virzīties uz priekšu un pieņemt lēmumus, kas pozitīvi veidotu nākotni. Mērķis ir pievērst uzmanību sarkanbaltsarkanā karoga vēsturei, karoga kā valsts simbola statusam, valsts karoga normatīvajam regulējumam un tiesu praksei, kas skar Latvijas valsts karogu.
Saeima pieņēma “Latvijas valsts karoga likumu”, kas stājās spēkā 17.11.2009. Jaunais likums nosaka precīzas krāsu proporcijas Latvijas karogā, kā arī sarkanās krāsas toni, karogu izkārtojumu valsts vizīšu laikā, amatpersonu kabinetos, vēlēšanu dienās, svētku, atceres un citās atzīmējamās dienās, telpās un automašīnās un dekoratīvos nolūkos.
Likums paredz arī Latvijas karoga vimpeļa izmantošanas nosacījumus un izskatu. Tāpat likumā paredzēti gadījumi, kad valsts karogu lietot aizliegts. Šī likuma projekta un 27.04.2010. pieņemto “Latvijas karoga likuma piemērošanas noteikumu” projektu autore bija Latvijas Ārlietu ministrijas Valsts protokola otrā sekretāre Sintija Stipre.

Atlants