Vērtējums:
Publicēts: 12.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Globālās infekcijas slimības', 1.
  • Referāts 'Globālās infekcijas slimības', 2.
  • Referāts 'Globālās infekcijas slimības', 3.
  • Referāts 'Globālās infekcijas slimības', 4.
  • Referāts 'Globālās infekcijas slimības', 5.
  • Referāts 'Globālās infekcijas slimības', 6.
  • Referāts 'Globālās infekcijas slimības', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Globalizācija – visu pasauli aptverošs procesu kopums, kas ietekmē visas cilvēku dzīves sfēras, un kura rezultātā jebkuri reģionāli procesi ar laiku pārvēršas globālos. Tas attiecās ne tikai uz ekonomiku, finansēm un tirdzniecību, bet arī uz ekoloģiju un cilvēku veselības jautājumiem.
Attīstoties globālai sabiedrībai veidojas nepieciešamība pēc kopējas politikas un skaidras, efektīvas koncepcijas cilvēku veselības problēmu risināšanā.
Referāta mērķis ir iezīmēt galvenās problēmu grupas, kas veicina globālu infekcijas slimību izplatību, kā arī aplūkot starptautisko un veselības aizsardzības organizāciju veiktos pasākumus infekcijas slimību profilaksei un ārstēšanai.
Cilvēku veselības aizsardzības jomu ietekmē divi savstarpēji saistīti aspekti: Pirmais - centieni ar jaunāko medicīnas atklājumu palīdzību pasargāt cilvēkus no jau esošajām infekcijas slimībām. Otrais – klimata izmaiņu un plašās cilvēku migrācijas rezultātā strauji palielinās infekcijas slimību izplatība, un vērojama atbildīgo struktūru nespēja nodrošināt pietiekoši efektīvu kontroli pār šo slimību globālo izplatību.
Pēdējos trīsdesmit gados ir atklātas apmēram 40 jaunas infekcijas slimības, vidēji divas slimības gadā.1 Dažas no tām – atsevišķās valstīs, citu izplatība aptver plašākus reģionus. Pēdējo piecu gadu laikā Pasaules Veselības organizācija ir reģistrējusi 1100 epidēmiju gadījumus, to skaitā – holeras, poliomielīta un putnu gripas epidēmijas.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants