Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Nāvessods', 1.
  • Eseja 'Nāvessods', 2.
Darba fragmentsAizvērt


Nāvessods ir tiesiski pamatota ieslodzītā nogalināšana kā sods par nopietnu noziegumu - pamatā par slepkavību vai valsts nodevību. Latvijā nāvessods nav piemērojams par miera laikā izdarītiem noziegumiem, taču krimināllikums paredz iespēju to piemērot par kara laika noziegumiem. Es domāju, ka nāvessodus vajag, jo cilvēka dabu, kurš nogalina, izvaro, nevar mainīt! Viņš paliek tāds kā ir un viss. Ir zinātniski pierādīts, ka cilvēka dabu nevar mainīt. Bet no otras puses- vai atņemt cilvēkam dzīvību? Tad taču mēs būsim tādi paši noziedznieki, kā viņi, tas ir ļoti grūts un daudzpusīgs jautājums- būt vai nebūt nāvessodam?
Es domāju, ka cilvēks, kurš ir izdarījis smagus noziegumus ir pelnījis, ka viņu soda bargi- mūža ieslodzījums, tas būtu pat labāk, lai pamokās, nevis atvieglot viņu- nogalinot! Bet tomēr tādā veidā mums viņi ir jāuztur- no mūsu nodokļiem, vēl palasa avīzes, paskatās TV vieninieku kamerās! Varianti un atbildes, argumenti par nāvessodiem būs ļoti dažādi un atšķirīgi, jo šis lietas ir nopietnas, kas saistītas ar šo lietu- nāvessodu1
Ir dažādi veidi, kā pārmācīt noziedziniekus- cietumsods, spiedu darbi, administratīvie sodi, naudas sodi, tajā skaitā nāvessods. Ja cilvēks izdara kādu ļoti sliktu un lielu pārkāpumu kā- izvarošana, pavedināšana, slepkavība…

Autora komentārsAtvērt
Atlants