• Ģimenes anamnēze par savstarpējām attiecībām un problēmu risināšanām, to iztirzāšana

     

    Eseja5 Psiholoģija

Vērtējums:
Publicēts: 01.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Ģimenes anamnēze par savstarpējām attiecībām un problēmu risināšanām, to iztirzā', 1.
  • Eseja 'Ģimenes anamnēze par savstarpējām attiecībām un problēmu risināšanām, to iztirzā', 2.
  • Eseja 'Ģimenes anamnēze par savstarpējām attiecībām un problēmu risināšanām, to iztirzā', 3.
  • Eseja 'Ģimenes anamnēze par savstarpējām attiecībām un problēmu risināšanām, to iztirzā', 4.
  • Eseja 'Ģimenes anamnēze par savstarpējām attiecībām un problēmu risināšanām, to iztirzā', 5.
  • Eseja 'Ģimenes anamnēze par savstarpējām attiecībām un problēmu risināšanām, to iztirzā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

D.Ģimenes disfunkcionālais raksturojums.
1.Valda zema pašpaļāvība ģimenē- šai ģimenei tas nepiemīt, jo Ingūna uz Rinaldu vienmēr ir varējusi paļauties, sākot jau ar mājas remontēšanu un beidzot ar rēķinu nomaksāšanu.
2.Ģimenes sistēma ir norobežota- šī ģimene ir visnotaļ norobežota, viņi tajā ielaiž tikai ļoti tuvs cilvēkus, kā piemērs jau ir tas, ka Ingūnai par visiem gadiem, kurus viņa ir nodzīvojusi Bauskā nav nevienas draudzenes, tādēl viņa visas savas sievišķās lietas pārrunā ar brāļa sievu.
3.Bērns- partnera aizvietotājs- Ingūnai un Rinaldam šī disfunkcija nepiemīt, jo viņi viens otram uzticās pilnīgi un savā starpā ļoti daudz pārrunā, tā kā viņiem nav nepieciešams aizstat otra trūkumu ar bērnu.
4.Ģimene nenodrošina personības augšanu katram tās loceklim- Ingūna ar Rinaldu pret saviem bērniem attiecas ļoti mīloši, bet vislabāk zina jau vecākā meita, ka visam ir savas robežas, piemēram, gulēt ir jāiet tad, kad vecāki to pasaka.
5.Problēmas eksistēšana tiek noliegta vai samazināta tās nozīme- Ingūna un Rinalda savās starpā radušās problēmas izrunā, bet, manuprāt, kā problēma ir arī Ingūnas pārāk lielā atkarība no Rinalda, jo viņa it visā paļaujas uz Rinaldu. Tā kā šajā gadījumā problēma pastāv, bet ir samazināta, bet visdrīzākais jau noliegta tās eksistēšana.
6.Ģimenē domā un runā otra vietā- tā kā Ingūna bieži paļaujas uz vīru, tad šī problēma viņu ģimenē pastāv, liekas, ka brīžiem Rinaldu nemaz neinteresē sievas viedoklis, jo viņš tā pat zina, ka viņa piekritīs viņa uzskatiem, piemēram, par to, ka viņai vajadzētu braukt strādāt ārzemēs.
7.Ģimenes locekļu individuālā identitāte tiek upurēta ģimenes identitātei- šajā gadījumā atspoguļojas tas, ka Ingūnai visnotaļ drīz nāksies pamest Latviju, zemi, kuru viņa mīl, un kurā viņai ir ģimene un galvenais jau divi mazi bērni.
8.Ģimenes locekļa individuālās vajadzības tiek upurētas ģimenes vajadzībām- Manuprāt, arī šīs iezīmes šai ģimenei ir raksturīgas, jo Ingūna upurē sevi aizbraucot, lai bērni varētu labi dzīvot. Galvenais ir tas, ka bērni būs ekonomiski nodrošināti nevis tas, ka viņi izaugs līdzās savai mammai, kas, manuprāt, šiem bērniem būtu daudz svarīgāk.

Secinājums
Skatoties uz visu kopumā, tad šī ģimene ir funkcionāka, bet tai parādās arī disfunkcionālas ģimenes iezīmes, kuru galvenais cēlonis ir Rinalda pašpārliecinātība par sevi un savām spējām, un tas, ka Ingūna pavisam drīz dosies projām peļņas meklējumos uz 3.gadiem.

Autora komentārsAtvērt
Atlants