Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.06.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Neverbālās saziņas metodes saskarsmē. Mīmika', 1.
  • Konspekts 'Neverbālās saziņas metodes saskarsmē. Mīmika', 2.
  • Konspekts 'Neverbālās saziņas metodes saskarsmē. Mīmika', 3.
  • Konspekts 'Neverbālās saziņas metodes saskarsmē. Mīmika', 4.
  • Konspekts 'Neverbālās saziņas metodes saskarsmē. Mīmika', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Nesaderība mīmikā, kas liecina par meliem, dusmām vai citiem emocionāla uzbudinājuma stāvokļiem, ko cilvēks apzināti vēlas noslēpt ir pamanāma mīmikas mikroizteiksmes. Tas nozīmē, ka sīkā sekundes simtdaļā tiek atspoguļots patiesais emocionālais stāvoklis. Šīs mikroizteiksmes nav iespējams ar apziņu kontrolēt un tās parādās neapzināti. Var trenēties un iemācīties kontrolēt savu balss tembru, žestus, smaidu, taču ne šīs sejas mikroizteiksmes. Pats interesantākais ir tas, ka pat apkārtējie cilvēki tās savos vistuvākajos cilvēkos nepamana.
Vairākums psihologu uzskata, ka mīmika ļauj atspoguļoties astoņām emocijām- priekam, bēdām, dusmām, interesei, bailēm, pārsteigumam, riebumam un mīlestībai.
Īstā smaidā vienmēr būs redzamas krunciņas ar acīm, uz augšu vērsti vaigi, uz augšu pavēsti lūpu kaktiņi, skumjās acu augšējie plakstiņi noslīdēs uz leju, acu fokuss tiks zaudēts un mutes stūrīši tiks vērsti lejup, pārsteigumam raksturīgas paceltas uzacis, plati atvērti plakstiņi, nokarens žoklis, jo platāk pavērta mute, jo lielāks pārsteigums. Nicinošā sejas izteiksmē būs vērojams viegls sejas saspringums un iztaisnotas lūpu un viena kaktiņa pacēlums, bailēs cilvēks paceļ un savelk kopā uzacis, plašāk atver acis, viegli savelk lūpas horizontāli tuvāk ausu virzienā, bet riebums mīmikā attēlojas, ja tiek pacelta augšlūpa un deguns tiek sasprindzināti savilkts uz augšu. Domājot kaut ko patīkamu nāsis izplešas, bet domājot kaut ko nepatīkamu, notiek pretējs process- tās saraujas.
Visi sejas komponenti saziņā darbojas saistīti. Mīmikas izprašana palīdz izprast sarunu biedra emocionālo stāvokli un domas.

Atlants