Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Referāts 'Ergonomika manā darba vietā', 1.
  • Referāts 'Ergonomika manā darba vietā', 2.
  • Referāts 'Ergonomika manā darba vietā', 3.
  • Referāts 'Ergonomika manā darba vietā', 4.
  • Referāts 'Ergonomika manā darba vietā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Termins „Ergonomika” (gr. Ergon- darbs + nomus- likums) pieņemts Anglijā 1949g., kad angļu zinātnieku grupa nodibina Ergonomikas pētījumu biedrību. Šai zinātniskai disciplīnai dažādās valstīs ir citi nosaukumi: ASV- „cilvēku faktoru pētījumi”, Vācijā – „antropotehnika” utt.
Ergonomika tā vai citādi saistīta ar visām zinātnēm, kuru pētījuma priekšmets ir cilvēks kā darba, izziņas un saskarsmes subjekts. Inženieru psiholoģija ir tai tuvākā psiholoģijas nozare, kuras uzdevums ir operatoru darbības ārejo līdzekļu un iekšējo veidu izpētīšana un projektēšana. Ergonomika nevar apstrahēties no cilvēka savstarpējās saistības ar darba apstākļiem, procesiem un darba rīkiem, kas ir darba psiholoģijas izpētes priekšmets. Tā ir cieši saistīta ar darba fizioloģiju, kas ir fizioloģijas speciāla nodaļa, veltīta cilvēka organisma funkcionālā stāvokļa izmaiņām darba procesā, šī procesa zinātniskās organizācijas fizioloģiskai pamatošanai,lai sekmētu cilvēka darba spēju ilgstošu uzturēšanu augstā līmenī.
Ergonomika izmanto darba higiēnas atziņas, kura ir higiēnas nodaļa, kas pēta ražošanas vides un darba procesa ietekmi uz cilvēka organismu un izstrādā sanitāri higiēniskus pasakumus, veselīgu darba apstakļu radīšānai.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants