Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.12.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Eiropas Savienības darbaspēka politika un transnacionālā migrācija', 1.
  • Konspekts 'Eiropas Savienības darbaspēka politika un transnacionālā migrācija', 2.
  • Konspekts 'Eiropas Savienības darbaspēka politika un transnacionālā migrācija', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Lietuvā apjautātie nosauca stimulējošos faktorus, kas ir: karjeras iespēja, vēlme justies profesionāli novērtētiem, atbilstošas algas. Galvenokārt respondenti norādīja, ka vēlas „labu dzīvi”, kas ietver ģimenes un draugu nepieciešamību, karjeras iespējas, kā arī profesionālās un personīgās izaugsmes izjūtu. Taču ārvalstu respondenti vairāk uzsver toleranci, demokrātisku vidi attiecībā uz cilvēktiesībām.
Lietuvas sabiedrība norāda, ka valdībai vairāk jākoncentrējas uz augsti kvalificētu darbaspēka vajadzībām, lai tiem nevajadzētu pieņemt lēmumu emigrēt.
Vissvarīgākie „smadzeņu iegūšanas” politikas pasākumi saistīti ar darbaspēka un karjeras faktoriem, t.i., lielākas algas speciālistiem, starptautiski atzītas zināšanas Lietuvas uzņēmumos, labākas, tehnoloģiski aprīkotas darba vietas. Tie ir svarīgākie politiskie pasākumi, kas varētu ietekmēt iedzīvotāju lēmumu palikt valstī.
Apzinot šīs sabiedrības vēlmes attiecībā uz darba tirgu, Lietuva apzinājās, ka valdībai ir jāīsteno un jārealizē kompleksi pasākumi gan sociālajā, gan ekonomiskajā, gan arī nodarbinātības jomā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants