Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.05.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Černobiļas atomelektrostacijas avārija', 1.
  • Referāts 'Černobiļas atomelektrostacijas avārija', 2.
  • Referāts 'Černobiļas atomelektrostacijas avārija', 3.
  • Referāts 'Černobiļas atomelektrostacijas avārija', 4.
  • Referāts 'Černobiļas atomelektrostacijas avārija', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Radiācijai nav ne smaržas, ne krāsas, to nevar sadzirdēt, nevar saredzēt. Cilvēks ar savām sešām sajūtam nekādi nevar to uztvert. Tā liek par sevi zināt tikai ar bēdām, kuras tā nes: neārstējāmās slimības (vēzis), izmaiņas cilvēka organismā, kuras ir letālas. Vienīga ierīce, kura var sajust radiāciju ir speciāls Geigera skaitītājs, taču tādi skaitītāji nav brīvi pieejami visiem un maksā daudz naudas.
Viena no šausmīgakajām traģēdijām notika uz Černobilas AES 1986 gadā. Tā atradās Ukrainā, 100 km no Kijevas. Tur, 1986. gadā aprīlī sākas ugunsgrēks, uzliesmojas viens no reaktoriem. Tas notika pavisam negaidīti, viens no reaktoriem kļuva nepārvaldāms. Ugunsgrēks secināja divus sprādzienus. Reaktora apvalks neizturēja spriegumu. 180 tonas urāna izrāvās ārā.
3 dienas padomju valdība nevēlējās dod nekādu informāciju, nevēlējās neko paziņot iedzīvotājiem, cerēja, ka nekas šausmīgs nenotiks. 3 dienas visa pasaule mierīgi dzīvoja, kamēr radiācija darbojās. Tikai 30. aprīlī zviedru AES piefiksēja masīvu kodolstarojumu, kurš nāca nevis no viņu AES, bet kaut kur no austrumiem. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants