Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.09.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Dziļās intervijas. Fokusgrupas', 1.
  • Konspekts 'Dziļās intervijas. Fokusgrupas', 2.
  • Konspekts 'Dziļās intervijas. Fokusgrupas', 3.
  • Konspekts 'Dziļās intervijas. Fokusgrupas', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Kāda ir diskusijas vadītāja loma fokusgrupas diskusijā?
Diskusiju var adīt pats cilvēks, kas veic attiecīgo pētījumu, bet, ja nejūtas droši, tad labāk ir paaicināt jau pieredzējuši moderatoru.
Vispirms moderatoram ir jāsaplāno diskusijas gaita. Tas nepieciešams tādēļ, lai diskusijas laikā tiktu izrunāti un pārspriesti visi interesējošie jautājumi, lai nekas netiktu aizmirsts. Tāpat arī plāns ir vajadzīgs, lai diskusijas gaitā neaizvirzītos no galvenās tēmas, protams, arī, lai saplānotu laiku.
Daži nosacījumi, kas jāievēro, lai diskusija izvērstos produktīva:
Aizmirstiet savu ego. Diskusijas vadītājam diskusijas brīdī jābūt pēc iespējas objektīvam. Moderators nedrīkst izrādīt, ka viņa viedoklis par attiecīgo tēmu ir atšķirīgs – moderatoram diskusijas laikā vispār nedrīkst būt viedoklis. Līdz ko fokusgrupas dalībnieki nojauš, ka moderatoram ir atšķirīgs viedoklis, tie vairs nav atklāti, bet saka to, ko moderators vēlas dzirdēt. Ja cilvēks nespēj būt objektīvs, tad labāk paaicināt profesionālu moderatoru.
Atbrīvojieties. Moderatoram ir jāatbrīvojas, tas nedrīkst būt saspringts. Uztraucies moderators nespēs koncentrēties, tāpat nespēs veiksmīgi vadīt diskusiju.

Autora komentārsAtvērt
Atlants