Vērtējums:
Publicēts: 06.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Cilvēka daba un valsts ideāls: Platons un Aristotelis', 1.
  • Konspekts 'Cilvēka daba un valsts ideāls: Platons un Aristotelis', 2.
  • Konspekts 'Cilvēka daba un valsts ideāls: Platons un Aristotelis', 3.
  • Konspekts 'Cilvēka daba un valsts ideāls: Platons un Aristotelis', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Platons un Aristotelis ir divi filozofi, kuru darbi un uzskati ir pamatīgi ietekmējuši Rietumu civilizācijas turpmāko attīstību. Šo divu filozofu viedokļi attiecībā pret valsti, cilvēku un dvēseli ļoti atšķīrās, taču katrs no tiem ir vērts, lai to izpēta un salīdzina.
Platons, kurš bija ļoti ietekmējies no sava skolotāja Sokrāta, savā darbā “Valsts” uzver tādas cilvēka īpašības kā taisnīgums un morālie principi, kas, viņaprāt, ir ļoti būtiski. Taču viņš saprot, ka lielākā cilvēku daļa morāles principus ievēro nelabprāt. Sarunas gaitā Sokrāts ar saviem draugiem secina, ka starp taisnīgu un netaisnīgu cilvēku nav nekādas starpības, jo gan taisnīgs, gan netaisnīgs cilvēks mēģinās izmantot tam dotu iespēju kļūt bagātākam, slavenākam vai varenākam.
Pēc Sokrāta domām, “valsts top tāpēc, ka neviens neiztiek pats ar sevi, bet viņam daudz kas ir vajadzīgs”. Sokrāts kopā ar saviem draugiem sarunas gaitā cenšas izveidot ideālu valsti. Tiek skartas tādas lietas kā pārtikas iegāde, tirdzniecība, amatniecība – tātad tās, bez kurām neviena valsts nevarētu eksistēt. …

Autora komentārsAtvērt
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Cilvēka daba un valsts ideāls: Platons un Aristotelis”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/846951

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.