Vērtējums:
Publicēts: 30.12.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Mani saskarsmes ieradumi', 1.
  • Eseja 'Mani saskarsmes ieradumi', 2.
  • Eseja 'Mani saskarsmes ieradumi', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Analizējot savas personīgās īpašības un saskarsmi ar apkārtējiem nākas secināt, ka labas saskarsmes iemaņas veicina mana atvērtība, komunikabilitāte, optimisms, pašpārliecinātība, līderisms, drosme, degsme, analītiskās spējas un spilgtā personība.
Savukārt, ilgstošu un labu attiecību izkopšanai un uzturēšanai, manā personībā traucē motivācija nodoties kaut kam vienam, kā arī empātijas, paškritikas un pašatklāsmes trūkums.
Lai iegūtu jaunus kontaktus un draugus, manuprāt, man būtu jābūt nedaudz piezemētākai, vairāk jāieklausās cilvēka teiktajā un jātrennē empātija. Savas līderisma dotības izmantot tur, kur tās patiešām nepieciešamas, nevis veidojot saskarsmi ar cilvēkiem, ar kuriem plānots komunicēt ilgtermiņā. Tāpat arī gādāt, lai partnerattiecībās neiztrūkst atgriezeniskā saikne, būtu nepieciešams piestrādāt pie pašatklāsmes un uzticības. Kā teicis viens no slavenākajiem franču rakstniekiem Antuāns de Sent-Ekziperī:” Kompetenta, labvēlīga saskarsme – patiesi, ir vienīgā, īstenā cilvēku dzīves greznība.” Kam es pilnībā piekrītu un arī uzskatu, ka cilvēkam sevi jāpilnveido visu laiku, kas arī ļaus nodibināt un uzturēt veiksmīgas, patīkamas, labvēlīgas un ilgstošas attiecības ar saviem līdzcilvēkiem, draugiem, kolēģiem un sabiedrību kopumā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants