Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.06.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Administratīvās tiesības. Kāzuss', 1.
  • Konspekts 'Administratīvās tiesības. Kāzuss', 2.
  • Konspekts 'Administratīvās tiesības. Kāzuss', 3.
Darba fragmentsAizvērt

2. Uzdevums
Kādas ir tiesības iepriekšējā piemērā LR tās tiešās valsts pārvaldes iestādes EM personā vērsties pret Apsīti tiesā ar prasību par zaudējumu atlīdzināšanu? Vai un kāpēc šādai prasībai tiesā varētu / nevarētu būt panākumi?
Valsts pārvaldē nodarbināto atbildība galvenokārt izpaužas kā disciplinārā un
civiltiesiskā atbildība. Civiltiesiskās atbildības mērķis ir ne tikai atlīdzināt nodarītos zaudējumus, bet arī aizsargāt sabiedrību un vairot tās uzticēšanos valsts pārvaldei un valstij kopumā.
Disciplinārsoda piemērošana neatbrīvo amatpersonu no pienākuma normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos un kārtībā atlīdzināt valstij nodarīto mantisko zaudējumu.
Ja amatpersona, pildot amata pienākumus, ar nodomu vai aiz rupjas neuzmanības ir
radījusi mantiskus zaudējumus publiskai personai, tie ir jāatlīdzina. Savukārt iestādei nav tiesību izvairīties no zaudējumu atgūšanas.3
Amatpersonu materiālo atbildību paredz vairāki normatīvie akti, tajā skaitā Darba
likuma 86.panta 1.daļa (vispārīgais normatīvais akts, kurš regulē darba tiesiskās attiecības jautājumos, kas nav atrunāti speciālajos likumos - attiecībā uz civildienesta ierēdņiem).
Valsts pārvaldes iekārtas likuma 90.pants nosaka: “Ja amatpersona, pildot amata
pienākumus, ar nodomu vai aiz rupjas neuzmanības ir radījusi mantiskus zaudējumus publiskai personai, tā prasa, lai amatpersona atlīdzina zaudējumus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.”
Iespējams piemērot Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumā nostiprinātos pamatprincipus par zaudējumu atlīdzināšanu (33. un 34.pants).…

Autora komentārsAtvērt
Atlants