Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Ekskursija pa Vecrīgu', 1.
  • Konspekts 'Ekskursija pa Vecrīgu', 2.
  • Konspekts 'Ekskursija pa Vecrīgu', 3.
  • Konspekts 'Ekskursija pa Vecrīgu', 4.
  • Konspekts 'Ekskursija pa Vecrīgu', 5.
  • Konspekts 'Ekskursija pa Vecrīgu', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Ekskursija paredzēta tuvākajā laikā, plānots apmēram 20 cilvēku grupa. Ekskursija norisināsies Rīgas vecpilsētā, tātad Vecrīgā, staigājot ar kājām, apskatīsim aptuveni 21 objektu, par kuriem arī nedaudz vairāk pastāstīšu, tā svarīgākās iezīmes.

Maršruta apraksts

Mūsu satikšanās vieta ir Rātslaukums Vecrīgā. Rātslaukumā mēs apskatām Melngalvju namu, Rolandu skulptūru, kā arī Jaunavu ielu, kura atrodas Rātsnama iekšpusē un mazs ieskats Pētera baznīcu apskatot.
Melngalvju nams:
Celts 1334. gadā, vairākkārt pārbūvēts. 17.gs. par tā vienīgajiem iemītniekiem kļuva dzīvespriecīgo un uzņēmīgo vācu tirgotāju brālība – Melngalvju biedrība. Viens no daudzajiem biedrības aizbildņiem bija Svētais Maurīcijs, romiešu reģiona komandieris. Melngalvji – neprecēti tirgoņi. Ēkas fasādē ir redzami arī četri veco Hanzas pilsētu ģērboņi – Rīgas, Brēmenes, Lībekas un Hamburgas ģērnoņi. Mūsdienās Melngalvju namā notiek koncerti, dažādi kultūras pasākumi, tiek rīkotas balles un svinētas kāzas.

Rolandu skulptūra:
Rolanda skulptūra ir viduslaiku Hanzas Brīvpilsētu simbols. Brēmene – brīvā Hanzas pilsēta. Rolanda statuja ir kā akmenī iekalta brīvības alku izpausme. Imperatora ērglis uz Rolanda vairoga liek saprast, ka pilsētas dibināšana saistās ar Kārļa Lielā vārdu un Brēmene pakļaujas tikai imperatoram un nevienam citam garīgajam vai laicīgajam varonim. Laukumā apskatāma 2000. g. Izgatavotā Rolanda statujas kopija, oriģināls apskatāms Pētera baznīcā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants