Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Salīdzinošs tūrisma maršruta programmas izvērtējums', 1.
  • Konspekts 'Salīdzinošs tūrisma maršruta programmas izvērtējums', 2.
  • Konspekts 'Salīdzinošs tūrisma maršruta programmas izvērtējums', 3.
  • Konspekts 'Salīdzinošs tūrisma maršruta programmas izvērtējums', 4.
  • Konspekts 'Salīdzinošs tūrisma maršruta programmas izvērtējums', 5.
  • Konspekts 'Salīdzinošs tūrisma maršruta programmas izvērtējums', 6.
  • Konspekts 'Salīdzinošs tūrisma maršruta programmas izvērtējums', 7.
Darba fragmentsAizvērt

5. Izmaiņas Latvijas tūroperatora maršruta plānojumā
Salīdzinot abus maršrutus, ierosinātu veikt nelielas izmaiņas Latvijas tūroperatoru maršrutu plānojumā. Pirmkārt jau veiktu detalizētāku aprakstu par objektu atlasi, gida piedalīšanos un vispārīgu informāciju – maršruta garums, kalna augstums. Uzskatu, ka vajadzētu piedāvāt vairāk Ķīnas tradicionālos ēdienus, ja kāds ir veģetārietis, tad var piedāvāt, piemēram, pavasara rullīšus, pelmeņus – ēdot izmantojot koka irbulīšus, kas sniegtu autentiskas sajūtas, jo ne visi ir ēduši ēdienus ar koka irbulīšiem - orientējot uz dažādības meklētāju mērķauditoriju. Iekļautu arī tējas namiņu, jo Ķīnā tējas pasniegšana ir vesela ceremonija.
Ieteiktu dotos objektus sadalīt nevis vienveidīgi, bet savdabīgi – savienot tradicionālus objektus ar mazāk tradicionāliem. Lai būtu objekti kultūras mantojumu tūristiem, dažādības un piedzīvojumu meklētājiem. Kā arī varētu vairāk iekļaut brīvo laiku, kas būtu sava veida piedzīvojums un izaicinājums – jo tūristi būtu uz īsu laiku neatkarīgi un varētu aplūkot sev interesējošas vietas.
Tā kā maršruts ilgst 17 dienu, uzskatu, ka laiks ir pietiekami, lai maršruta dienas pēcpusdienu vai vakaru uzticētu vietējam gidam (Ķīnas). Vietējais gids pārzina minēto valsti, varētu pastāstīt un parādīt netradicionālas vietas -, kā arī tas būtu sava veida piedzīvojums, netradicionāls gids. Vakarā var piesaistīt Ķīnas slavenības vai brīvprātīgos un, piemēram, - grupas dalībniekam iemācīt rakstīt savu vārdu ar hieroglifiem. Būtu nebijušas emocijas un katrs dalībnieks pilnveidotu sevi, aizvedot mājās daļu no Ķīnas kultūras. Labākais veids, kā izprast citas valsts kultūru ir caur darbiem un stāstījumiem.
Maršrutā varēja vairāk sākumā iekļaut muzejus, lai ceļotāji gūtu priekšstatu par Ķīnas vēsturi un varenību. Kā arī, lai ceļotāji sāktu pamazām adaptēties jaunā kultūrā (austrumu) un vidē, jo muzeji glabā senas vēstures liecības un autentisku, senlaicīgu pagātnes aromātu. Uzskatu, ka maršruta pusē varēja iekļaut atpūts centru, piemēram, Xintiandi, - lai izbaudītu austrumu valsts masāžas un relaksācijas terapijas. Uzskatu, ka šīs izmaiņas pilnveidos un padarīs maršrutu interesantāku atbilstošām mērķauditorijām.

Autora komentārsAtvērt
Atlants