Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Volejbols. Gremdes tehnika', 1.
  • Referāts 'Volejbols. Gremdes tehnika', 2.
  • Referāts 'Volejbols. Gremdes tehnika', 3.
  • Referāts 'Volejbols. Gremdes tehnika', 4.
  • Referāts 'Volejbols. Gremdes tehnika', 5.
  • Referāts 'Volejbols. Gremdes tehnika', 6.
  • Referāts 'Volejbols. Gremdes tehnika', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Gremde ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem, lai uzvarētu pretinieku. Jo labāk sagatavota komanda, jo spēcīgākas un dažādākas gremdes tā savā spēlē pielietos. Katrs uzbrucējs atkarībā no spēles apstākļiem cenšas izpildīt tādu gremdi, lai bumba ietu garām pretinieka rokām. Uzbrukuma sitieni ir efektīvi tikai tad, kad spēlētājs ir apguvis vairākus uzbrukuma sitiena veidus. Piemēram, ja spēlētājs pārvalda vienu gremdes sitiena veidu – taisno gremdi, tad sitienu izdarīs pret bloķētāja rokām.
Taisnā gremde – uzbrukuma sitiens, kad ieskrējiena virziens tieši sakrīt ar bumbas virzienu pēc sitiena, turklāt taisnā sitiena ar labo vai kreiso roku, ķermeņa sagitālā ass sitiena brīdī sakrīt ar bumbas virzienu pēc sitiena.
Lai taisnais gremdes sitiens sasniegtu savu mērķi, spēlētājam jāapgūst visi taisnās gremdes veidi. Šis gremdes sitiena veids visefektīvākais ir tad, kad pretinieka komandas spēlētāji nav paguvuši izveidot bloku vai arī ir atstājuši ar bloku nesegtu zonu.
Taisno gremdi māca ar dalīto metodi. Vispirms māca ieskrējienu un lēcienu. Sākumā lēciena izpildes tehniku apgūst bez ieskrējiena – pa atsevišķām daļām jeb kustībām. Pirmo māca priekšpēdējo soli un attiecīgās rokas darbības, pēc tam – pēdējo soli, auguma un rokas darbību. Turpmākā mācīšana – pilnā koordinācijā. Ieņem sākuma stāvokli lēcienam. Stingri jāraugās, lai pilnīgi pareizs būtu kāju, auguma un roku stāvoklis. Kad tas apgūts, sāk mācīt atspērienu, tātad pašu lēcienu. Spēlētāji sākuma stāvokli ieņem uzreiz bez pēdējiem soļiem. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants