Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.02.2001.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Jauniešu psihiskās attīstības raksturojums', 1.
  • Referāts 'Jauniešu psihiskās attīstības raksturojums', 2.
  • Referāts 'Jauniešu psihiskās attīstības raksturojums', 3.
  • Referāts 'Jauniešu psihiskās attīstības raksturojums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Jauniešu perioda posms ir no 15 līdz 18 gadiem. Šajā periodā būtiskākais ir ES identitātes atrašana vai arī intensīva tās meklēšana, profesijas izvēles saskaņošana ar pašnovērtējumu un pretenziju līmeni, visu kognitīvo precesu intelektualizācija, saksuālo attiecību nozīmes pieaugums.
Jaunības periodā salīdzinājumā ar pusaudžu periodu notiek personības izpausmju harmonizācija – stabilizēšanās, līdzsvara iestāšanās. Jaunietis salīdzinājumā ar pusaudzi vairāk atbilst pieaugušajam nekā bērnam. Šajā vecumā jaunieša personība vairāk individualizējas, nekā ir konformiska. Personība saskarsmē kļūst līdzsvarotāka, novērots mazāk konfliktu ar pieaugušajiem un vienaudžiem, samazinās negatīvisms, palielinās paškonrtole.
Tākā šo periodu psihologi (krievu) sauc par agrīno jaunību, tās psihisko un personības attīstību pavada dažādas emocionālās “dziņas un vētras”. Cilvēks meklē savu īsto ES (patību), jauniešus interesē globālas problēmas – Dievs, Cilvēks, Pasaule, Kosmoss, Morāle utt. Jauniešus uztrauc vientulība, viņi tiecas pēc mīlestības, tuvības, tajā pašā laikā mēģinot izprast sevi, tāpēc arī saka, ka viņiem ir paaugstināta tieksme uz pašanalīzi, uz introversiju, savas iekšējās pasaules izpēti.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants