Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Ķiploks', 1.
  • Konspekts 'Ķiploks', 2.
  • Konspekts 'Ķiploks', 3.
  • Konspekts 'Ķiploks', 4.
  • Konspekts 'Ķiploks', 5.
  • Konspekts 'Ķiploks', 6.
  • Konspekts 'Ķiploks', 7.
  • Konspekts 'Ķiploks', 8.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Ķiploka raksturojums    4
2.1.  Ķiploka drogas iegūšana    4
2.2.  Ķiploka lietošana    4
2.3.  Ķiploka kontrindikācijas    5
2.4.  Ķiploka ķīmiskais sastāvs    6
3.  Ķiploka izmantošana medicīnā    7
4.  Secinājumi    8
5.  Izmantotās literatūras saraksts    9
Darba fragmentsAizvērt

Ķiploka kombinācija ar tipiskiem antidiabētiskiem medikamentiem ir palielinājusi antihiperlipidēmisko aktivitāti. Ķiploks var būt laba piedeva pacientiem ar diabētu un hiperlipidēmiju (4). Ķiploks novērš gripas un saaukstēšanās simptomus, uzlabojot imūnsistēmu. Ķiploka ekstraktam piemīt antioksidantīvas, aknu aizsargājošas un nervu stiprinošas īpašības.(3)

4. SECINĀJUMI
1. Ķiploks ir ārstniecības augs, kuru ļoti plaši izmanto medicīnā, jo tā sastāvā ir dažādi ķīmiskie savienojumi, kas spēcīgi iedarbojas uz slimību cēloņiem.
2. Ķiplokus un to preparātus nedrīkst lietot nieru un aknu slimnieki un cilvēki ar kuņģa un zarnu trakta iekaisumu, jo ēteriskajām eļļām ir kairinoša iedarbība.
3. Ķiploka specifiskās farmoloģiskās īpašības nosaka sēra savienojumi.
4. Galvenais savienojumus svaigos augos ir glikozīds allīns, kurš , iedarbojoties enzīmam allināzei, pārtop par allicīnu, kam piemīt antikancerogēna iedarbība uz vēža šūnām.
5. Ir veikti daudz pētījumu par ķiploku kā līdzekli cīņā ar vēzi, jo eksperimentāli ir pierādīts, ka ķiplokā esošais savienojums diallīna disulfīds samazina neoplāziju, kā arī ķiploka ekstrakts samazina pretvēža līdzekļu izraisītās blakusparādības.
6. No ķīmiskā savienojuma allicīna veidojas tādi savienojumi kā diallīna sulfīds, diallīna disulfīds, diallīna trisulfīds un ajons, kas ir būtiski asinsspiediena regulācijā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants