Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Krievijas ekonomika šodien un tuvākā nākotnē', 1.
  • Konspekts 'Krievijas ekonomika šodien un tuvākā nākotnē', 2.
  • Konspekts 'Krievijas ekonomika šodien un tuvākā nākotnē', 3.
  • Konspekts 'Krievijas ekonomika šodien un tuvākā nākotnē', 4.
  • Konspekts 'Krievijas ekonomika šodien un tuvākā nākotnē', 5.
  • Konspekts 'Krievijas ekonomika šodien un tuvākā nākotnē', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Krievija teritoriāli ir lielākā valsts pasaulē. Milzīgā Krievijas teritorija nosaka dabas apstākļu atšķirības, -70% teritorijas ir līdzena. 45% klāj meži. Eiropas daļā atrodas divi ievērojami kalnu masīvi - Kaukāza kalni un Urālu kalni. Kaukāza kalnos atrodas Krievijas un Eiropas augstākā virsotne -Elbruss (5642 m).
Krievijas saimniecība balstās uz ievērojamiem derīgo izrakteņu krājumiem. Krievijā atrodas pasaules nozīmes ogļu baseini, milzīgi naftas un gāzes krājumi. Krievijā sastopama urāna rūda, dzelzsrūda, krāsaino un reto metālu rūdu atradnes. Šeit atrodas pasaules nozīmes zelta, sudraba, platīna, dimantu atradnes. Kalnu rajonos sastopami dārgakmeņi un pusdārgakmeņi.
Vairums Krievijas resursu atrodas ziemeļu rajonos, kur atrodas 70% mežu resursu, gandrīz visi zelta un dimanta krājumi. Pa Transsibīrijas dzelzceļa maģistrāli izejvielas no Sibīrijas transportē uz Krievijas Eiropas daļu.1
Krievijā ir attīstīta arī rūpniecība un lauksaimniecība. Rūpnieciskās ražošanas apjomi Krievijā lēnām palielinās, jo tehnika jau sen novecoja. Galvenās Krievijas rūpniecības nozares ir kalnrūpniecība un ieguves rūpniecība, kas iegūst un apstrādā ogles, naftu, dabasgāzi, ķimikālijas un metālus, bruņojuma ražošana, mašīnbūvniecība, kuģu būvniecība, tekstilrūpniecība, pārtikas rūpniecība un amatniecība.
Lauksaimniecība. Krievijā tikai 10% zemju izmanto augkopībā, to lielākā daļa atrodas tā sauktajā "auglīgajā trijstūrī". Melnzemes stepēs audzē graudaugus un tehniskās kultūras - saulespuķes, cukurbietes, tabaku, bet subtropu joslā - vīnogulājus un tējas krūmus. Tālo Austrumu dienvidu daļā audzē soju un rīsu.
1997.gada beigās Krievija bija jau sasniegusi zināmu progresu, IKP pieauga par 0,8%, taču Krievijas ekonomiku ievērojami ietekmēja finansu krīze 1998.gada augustā. Šo krīzi saasināja globālā ekonomiskā lejupslīde un Āzijas finansu krīze 1997.gada jūlijā Taizemē, kad vērtību zaudēja Taizemes bats, kas ietekmēja valūtas tirgus, akciju tirgus un citus aktīvu tirgus vairākās Āzijas valstīs.2 …

Autora komentārsAtvērt
Atlants