Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.09.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Latvijas žurnālistika okupācijas laikā (1940.-1990.) ', 1.
  • Konspekts 'Latvijas žurnālistika okupācijas laikā (1940.-1990.) ', 2.
  • Konspekts 'Latvijas žurnālistika okupācijas laikā (1940.-1990.) ', 3.
  • Konspekts 'Latvijas žurnālistika okupācijas laikā (1940.-1990.) ', 4.
  • Konspekts 'Latvijas žurnālistika okupācijas laikā (1940.-1990.) ', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Latvijas vēstures 20. gadsimta traumatiskie notikumi (okupācija, politiskas vajāšanas, karadarbība, deportācijas, holokausts) un propagandas manipulācijas ar tiem radījušas problēmas, kas kavē sabiedrības attīstību. Padomju laika preses cenzūra laikraksta redaktoriem nesita ar lineālu pa pirkstiem, taču turēja viņus nemitīgas spriedzes pavadā.
Literatūra un Māksla tika dibināta 1945. gada janvārī. Tūlīt pēc tam, kad Latvijā ienāca krievu karaspēks. Laikraksts Literatūra un Māksla padomju okupācijas apstākļos, iecerēts kā oficiālās ideoloģijas propagandētājs, pateicoties nepakļāvīgiem redaktoriem, kļuva par vienu no sabiedrībā visvairāk lasītajiem preses izdevumiem. Bet 45 gados Literatūra un Māksla, kā arī literārais žurnāls Karogs mēģina atspoguļot laiku un publicēt brīvu domu, pat pieskaroties lielajām izsūtīšanām un leģiona motīviem.
Pateicoties tādiem redaktoriem kā Voldemārs Kalpiņš, Vladimirs Mihailovs, Hugo Rukšāns, Jānis Škapars, Viktors Avotiņš, Māris Čaklais u.c., laikraksts Literatūra un Māksla mūsu preses vēsturē ieņem paliekošu vietu. Gan cīņā pret cenzūru, gan Atmodas laikā laužot ceļu uz Latvijas garīgo atbrīvošanu.…

Atlants