Vērtējums:
Publicēts: 18.06.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Krimināltiesību principi', 1.
  • Eseja 'Krimināltiesību principi', 2.
  • Eseja 'Krimināltiesību principi', 3.
  • Eseja 'Krimināltiesību principi', 4.
  • Eseja 'Krimināltiesību principi', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Šis princips tiek piemērots arī noziedzīgie nodarījumiem, kas paveikti grupā. Tā jau varētu likties, kā visi taču vainīgi, jo noziedzīgo nodarījumu kopā visi pastrādāja, un nav svarīgi ko kurš darīja, taču vienmēr pastāv lomu sadalījums, kā piemēram, iniciators, darītājs, iespējams arī vienkārši kāds, kas vienkārši bija blakus un īsti pat nenojauta par patiesajiem mērķiem.
Atbildības nenovēršamības princips nozīmē, ka jebkurai personai, kas paveikusi noziedzīgu nodarījumu ir piemērojama kriminālatbildība atbilstoši ietvertajām likuma normām.
Personai, kas pastrādājusi noziedzīgu nodarījumu, tiek piemērots sods, tas atkal attiecīgi varētu atturēt citu sabiedrības locekļus no vēlmes izdarīt noziedzīgus nodarījumus, apzinoties ka par to tiks saņemts sods.
Krimināltiesību svarīgākais uzdevums ir novērst personas bīstamu uzvedību sabiedrībā un jebkuru velmi veikt noziedzīgas darbības, apzinoties piemērojamos sodus. Principi mijiedarbojas viens ar otru, nodrošinot stabilitāti un vienotību valstī. Tamdēļ valstij nemitīgi jādoma par ietekmēšanas līdzekļiem, ar kuriem aizsargāt sabiedrības intereses pret kaitniecību.
Neviens noziedzīgs nodarījums nedrīkst palikt nepamanīts. Izdarītais noziedzīgais nodarījums ir jāpierāda, lai varētu tikt piemērots atbilstošākais sods. Soda mēri, kas ietekmē cilvēka cieņu nav pieļaujami. Atbildība rodas tikai par rīcību vai bezdarbību saskaņā ar likumu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants