Vērtējums:
Publicēts: 15.09.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Kā notievēt, nezaudējot spēku', 1.
  • Referāts 'Kā notievēt, nezaudējot spēku', 2.
  • Referāts 'Kā notievēt, nezaudējot spēku', 3.
  • Referāts 'Kā notievēt, nezaudējot spēku', 4.
  • Referāts 'Kā notievēt, nezaudējot spēku', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Tā kā pamata vielmaiņa parasti vairakkārt pārsniedz fizisko aktivitāšu apjomu, tad mēģinot atbrīvoties no liekajiem kilogramiem ir vērts tai pievērst īpašu uzmanību. Piemēram, paātrinot pamatmaiņu par 7%, var sagaidīt līdz pat 15 % diennakts kopējā enerģijas patēriņa pieaugumu. Īpaši jāatzīmē fakts , ka kalorijas tiks sadedzinātas miera stāvoklī un pat miegā . Pamatmaiņas paātrināšanai svarīga loma ir muskuļiem. Viens grams muskuļu šķiedras miera stāvoklī patērē līdz pat 17 reižu vairāk kaloriju kā viens grams taukaudu.
Tauki vai muskuļi
Cilvēka organisms ir veidots tā, lai pretotos tauku zudumam. Cilvēces pirmsākumos spēja uzkrāt taukus bija izdzīvošanas jautājums. Pirmatnējie cilvēki nekad nevarēja ieplānot maltīšu laiku, tāpēc izdzīvošanai bija nepieciešama veselīga tauku uzkrāšanas spēja, lai ilgu laiku varētu iztikt bez pārtikas. Cilvēka organismam tauki ir svarīgākais , lai izdzīvotu, turpretim muskuļi ir greznība, kas taukus var sadedzināt.
Mēs viegli uzkrājam taukus, un mums ir smagi jānopūlas, lai attīstītu muskuļus.
Atkarībā no fiziskās slodzes rakstura un apjoma, mūsu hormoni nosaka kādu svaru mēs zaudējam – muskuļu vai tauku. Piemēram, stundas skrējienā , aerobikas nodarbībā vai intensīvi minot velosipēda pedāļus – noteikti tiks zaudēta muskuļu masa un iespējams pat tiks nomākti testosterona veidošanās procesi. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants