Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Klimats', 1.
  • Eseja 'Klimats', 2.
  • Eseja 'Klimats', 3.
  • Eseja 'Klimats', 4.
  • Eseja 'Klimats', 5.
  • Eseja 'Klimats', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Klimats, galvenokārt, ir tūrismu veicinošs faktors, bet, ja to izmanto dziedniecībā, tas ir dabas resursu veids. Neatkarīgi no tūrista aktivitāšu izvēles, brīvdienas ir daudz pievilcīgākas labā laikā, tādējādi saules spīdēšanas ilgums, lietusgāzes un mākoņainums tieši ietekmē tūrisma attīstību. Lai izbaudītu brīvdienas, tūristam jājūtas komfortabli atpūtas vietas klimatiskajos apstākļos. Normāla cilvēka ķermeņa temperatūra ir 36.5°C, taču tā var mainīties atkarībā no gaisa temperatūras un gaisa mitruma. Kopā ar lielu relatīvo gaisa mitrumu un augstu gaisa temperatūrupalielinās risks saņemt saules dūrienu, turpretī sausā gaisā temperatūra var sasniegt pat 36°C.
Pasaules klimata joslas pēc to piemērotības tūrisma attīstībai dala: minimālā apģērba zona ( karsts klimats ), viena apģērba zona ( silts klimats ), divu apģērbu zona ( vēss klimats ), trīs apģērbu zona ( auksts klimats ), maksimālā apģērbu zona ( arktisks klimats ), kalnu klimats.
Klimata resursi nereti tiek izmantoti ārstniecībā - jūras un kalnu klimats. Mitrais jūras gaiss uzlabu veselību sirds un kaulu slimību gadījumos, samazina astmas lēkmju biežumu, savukārt kalnu gaiss labvēlīgi ietekmē plaušu slimnieku veselību. Klimats tieši veicina tūrisma izaugsmi.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants