Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.07.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Ekonometrija (laboratorijas darbs)', 1.
  • Paraugs 'Ekonometrija (laboratorijas darbs)', 2.
  • Paraugs 'Ekonometrija (laboratorijas darbs)', 3.
  • Paraugs 'Ekonometrija (laboratorijas darbs)', 4.
  • Paraugs 'Ekonometrija (laboratorijas darbs)', 5.
  • Paraugs 'Ekonometrija (laboratorijas darbs)', 6.
Darba fragmentsAizvērt

1.UZDEVUMS
Kā rezultatīvais rādītājs tika izvēlēts IKP uz 1 cilvēku pieaugums prêt iepriekšēja gada attiecīgo periodu, kas labi spēj raksturot valsts labklājības attīstības tendences, gan no tautsaimniecības attīstības, gan no demografiskās situācijas viedokļa. Ietekmējošos faktorus var iedalīt divās grupās – demogrāfiskie rādītāji, kas ietekmē rezultatīvā rādītāja sastāva skaitītāju, kas ir sagaidāmais dzīves ilgums pensionāriem, fertilitātes koeficients, kas parāda nācijas atražošanu un migrācijas koeficients, kas parāda ikgadējās iedzīvotāju skaita izmaiņas, dēļ pārvietošanās. Otrā grupa ir tautsaimniecību raksturojošie rādītāji, kas ietekmē rezultatīvā rādītāja saucēju – produktivitāte, kas raksturo konkurētspēju, investīciju kopsumma un ieguldījumi zinātnē, kas raksturo ilgtspējīgas attīstības perspektīvu, kā arī nabadzības risks, kas norāda uz labklājības sadalījumu starp iedzīvotājiem. Dati tika ņemti no Eurostat datu bāzes.

2.UZDEVUMS
(a) Vai iegūtais modelis kopumā ir statistiski nozīmīgs?
Tā kā F nov. (12,643) > par F kr. (4.23) pēc Fišera sadalījuma, tad nulles hipotēze tiek noraidīta un var secināt, ka modelis kopumā ir statistiski nozīmīgs.
(b) Kāda ir determinācijas koeficienta vērtība, interpretēt determinācijas koeficientu;
Determinācijas koeficients ir 0,816, kas parāda, ka dotais modelis izskaidro 81.6% no gadījumiem, kad IKP uz vienu iedzīvotāju pieaugums ir atkarīgs no faktoriem X1 – X7.

Autora komentārsAtvērt
Atlants