Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Demokrātijas priekšnosacījumi: ekonomiskie, sociālie un kulturālie', 1.
  • Konspekts 'Demokrātijas priekšnosacījumi: ekonomiskie, sociālie un kulturālie', 2.
  • Konspekts 'Demokrātijas priekšnosacījumi: ekonomiskie, sociālie un kulturālie', 3.
  • Konspekts 'Demokrātijas priekšnosacījumi: ekonomiskie, sociālie un kulturālie', 4.
  • Konspekts 'Demokrātijas priekšnosacījumi: ekonomiskie, sociālie un kulturālie', 5.
  • Konspekts 'Demokrātijas priekšnosacījumi: ekonomiskie, sociālie un kulturālie', 6.
  • Konspekts 'Demokrātijas priekšnosacījumi: ekonomiskie, sociālie un kulturālie', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Pēc Patnema domām, sociālais kapitāls ir tāda pati sociālo organizāciju pazīme kā uzticība, sakaru tīkls, kas ir spējīgs uzlabot sabiedrības efektivitāti. Viņš ir pārliecināts, ka tas ir tikpat būtisks kā fiziskais vai humānais kapitāls.
Sociālais kapitāls tiek interpretēts dažādi. Tas ir viens no apstākļiem, kas sekmē nejaušu asociāciju veidošanos, un šis process ieņem arvien būtiskāku vietu kooperatīvu interešu apliecināšanā plurālistiskā un decentralizētā demokrātijā. Sociālais kapitāls veicina arī politisko un ekonomisko komunikāciju sabiedrībā, kas izpaužas kā iesaistīšanās plašākās sociālās komunikācijas struktūrās, sekmējot gan cilvēku savstarpējās attiecības, gan viņu attiecības ar dažādām valsts institūcijām. Tāpat sociālais kapitāls ir saistīts ar uzticēšanos, kas ir nozīmīgs sabiedrības attīstības priekšnoteikums un kuru sociālais kapitāls var sekmēt. Līdz ar to sociālo kapitālu var uzskatīt par sabiedrisko labumu, kurš ir nenovērtējams. Tā kā šī kapitāla rezultāts ir indivīdu spēja sadarboties un uzticēšanās citiem, tad var uzskatīt, ka tas ir nozīmīgs demokrātijas funkcionēšanas priekšnosacījums.
Patnems izdala divu veidu sociālo kapitāl1u:
Saistošais, kas ir būtisks izdzīvošanai. Tas izpaužas kā spēja paļauties uz savas grupas dalībniekiem neatkarīgi no tā, kāda ir šīs grupas vienojošā pazīme. Tā var būt tautība, reliģiskā piederība, ģimene. Parasti šādos apstākļos pastāv ciešas un noslēgtas attiecības.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants