Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Laikraksta "Diena" saturs, struktūra un forma Daces Andersones posmā', 1.
  • Konspekts 'Laikraksta "Diena" saturs, struktūra un forma Daces Andersones posmā', 2.
  • Konspekts 'Laikraksta "Diena" saturs, struktūra un forma Daces Andersones posmā', 3.
  • Konspekts 'Laikraksta "Diena" saturs, struktūra un forma Daces Andersones posmā', 4.
  • Konspekts 'Laikraksta "Diena" saturs, struktūra un forma Daces Andersones posmā', 5.
  • Konspekts 'Laikraksta "Diena" saturs, struktūra un forma Daces Andersones posmā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

6. Struktūras un tēmu izmaiņas
Galvenās sadaļas.
Jāteic, ka D. Andersones posmā laikrakstā atrodamas tādas pašas sadaļas, kādas tika veidotas iepriekš: komentāri, aktuāli, Diena pēta, Latvijā, Ārzemēs, novados, sports, dzīvesstils, kultūra, izklaide. Ir arī pielikumi: Lietiškā Diena, Karjeras Diena, Tirgus Diena, Sestdiena, Kultūras Diena, TV Izklaide. Redzams, ka tēmu izklāsts ir daudzpusīgs, tādējādi sniedzot lasītājam informāciju par dažādiem tematiem. Analizējot laikraksta sadaļas Andersones posmā, jāsecina, ka vairums ir saglabājušas savu agrāko koncepciju, formu, tomēr dažas ir piedzīvojušās pārmaiņas.
Dienā vienmēr ir bijis vērojams plašs sporta notikumu atspoguļojums, Ločmeles/Braunas vadībā atvēlot tam 4.lpp pirmdienas numurā un vismaz 2 lpp.citos numurus. Šobrīd situācija ir nedaudz mainījusies, jo, lai gan sporta notikumiem pirmdienā vēl joprojām tiek atvēlēti 2 atvērumi, tomēr citos numuros tam bieži tiek veltīta tikai 1.lpp. Iespējams, ka šobrīd aktuālākas ir citas tēmas, tādēļ Diena daļēji ierobežo sporta tēmu atspoguļojumu.
Ārzemju ziņu sadaļā vērojama izteikta tendence- pārsvarā tiek attainoti tikai negatīvie notikumi, piemēram, ziņas par teroraktiem, nāves gadījumi, kara draudi. Tas liecina par Dienas vēlmi paust konkrētu nostāju (negatīvu) attiecībā pret notikumiem ārvalstīs.
Sadaļā dzīvesstils Diena aicina lasītājus paust savu viedokli dažādos jautājumos, sūtīt ieteikumus, tādējādi radot pārliecību, ka konkrētais indivīds piedalās laikraksta satura veidošanā. Šī metode darbojas efektīvi, jo lasītāji spēj identificēties ar konkrētiem personāžiem, no viņiem mācīties, iegūt pieredzi, kas noderētu pašiem.

Autora komentārsAtvērt
Atlants