Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.02.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Saistību tiesību vispārīgā daļa', 1.
  • Konspekts 'Saistību tiesību vispārīgā daļa', 2.
  • Konspekts 'Saistību tiesību vispārīgā daļa', 3.
  • Konspekts 'Saistību tiesību vispārīgā daļa', 4.
  • Konspekts 'Saistību tiesību vispārīgā daļa', 5.
  • Konspekts 'Saistību tiesību vispārīgā daļa', 6.
  • Konspekts 'Saistību tiesību vispārīgā daļa', 7.
Darba fragmentsAizvērt

1.„Saistību tiesības” jēdziena 3 nozīmes un komentāri:

1.Apzīmē personas noteikta rakstura subjektīvās tiesības - Tās tiesības, kas pēc darījuma vai uz cita pamata rodas konkrētai personai kā relatīvas tiesiskas attiecības dalībniecei (subjektīvās tiesības).Viena subjekta tiesībām saistībās atbilst otra pienākumi. Ar konkrētiem subjektiem saistītas tiesiskas attiecības. Līgumi un citi darījumi, kas nodrošina materiālo vērtību un naudā novērtējamu mantisko labumu pārēju no viena subjekta pie otra, preču apgrozību un līdz ar to vajadzību apmierināšanu. (pozitīvi vērtējamas izpausmes). Negatīvi – delikāti.
2.Apzīmē objektīvo tiesību normu kopumu – Tiesību normu kopums, kas regulē saistību rašanos, izpildi, izbeigšanos, pārkāpumu sekas (objektīvās tiesības). Apzīmē civillikuma 1401. – 2400. pantā ietvertās normas, kā arī normas, kas ietvertas citos likumos, piemēram, par uzņēmumu, pārvadājumiem, izsolēm utt. Šīs normas nosaka, ko drīkst vai nedrīkst darīt tiesisko attiecību dalībnieki, kā atrisināmi strīdi. Praksē veidojamo attiecību juridiskais pamats. Tā civiltiesību daļa, kas reglamentē mantisko attiecību dinamiku.
3.Tiesību zinātnes apakšnozare – Tiesību normas, kas tiek zinātniski pētītas, lai pilnveidotu, sistematizētu un savstarpēji saskaņotu likumus. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants