Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Bibliotēkas un internets', 1.
  • Referāts 'Bibliotēkas un internets', 2.
  • Referāts 'Bibliotēkas un internets', 3.
  • Referāts 'Bibliotēkas un internets', 4.
  • Referāts 'Bibliotēkas un internets', 5.
  • Referāts 'Bibliotēkas un internets', 6.
  • Referāts 'Bibliotēkas un internets', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Bibliotēka – likumā noteiktā kārtībā reģistrēta kultūras, izglītības un informācijas iestāde, kura veic pasaules kultūras mantojuma – iespieddarbu, elektronisko izdevumu, rokrakstu un citu dokumentu uzkrāšanu, sistematizēšanu, kataloģizēšanu, bibliografēšanu un saglabāšanu, kā arī nodrošina tajā esošās informācijas publisku pieejamību un tās izmantošanu.

Internets – Internet starptautisks tīkls, kas savieno tūkstošiem datoru un datortīklu, lietojot telefona un kabeļsaites, un ļauj katra datora lietotājam dalīties informācijas pieejā attālai datu bāzei un apmainīties ar elektroniskā pasta ziņojumiem. Burtiski tulkojot, tas ir starptautiskais tīkls (“inter” – “starp”, “net” – “tīkls”).

Vēl pirms pieciem gadsimtiem Gutenbergs izdomāja burtu salikumu un tekstu iespiešanu no tā, kas radīja milzīgas pārvērtības informācijas izplatīšanā, bet mūsdienās līdzīgu apvērsumu izdarīja internets, ļaujot iegūt visdažādāko informāciju, kas nāk no citām pasaules malām. Internets ir lielākais, visu aptverošs datoru tīkls. Šī tīkla popularitāti ir veicinājusi tā uzbūves koncepcija, kas ļauj viegli savienot sevī dažādus tīklus. Internets nav vienkārša identificējama vienība, tas ir tīklu tīkls, daudzu datoru kopums pasaulē, kas savstarpēji komunicē ar telefona līniju palīdzību, tā definē internetu Dž. Klarks…

Atlants