Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2022.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Pedagoģiskā psiholoģija - pirmsskola', 1.
  • Konspekts 'Pedagoģiskā psiholoģija - pirmsskola', 2.
  • Konspekts 'Pedagoģiskā psiholoģija - pirmsskola', 3.
  • Konspekts 'Pedagoģiskā psiholoģija - pirmsskola', 4.
  • Konspekts 'Pedagoģiskā psiholoģija - pirmsskola', 5.
  • Konspekts 'Pedagoģiskā psiholoģija - pirmsskola', 6.
  • Konspekts 'Pedagoģiskā psiholoģija - pirmsskola', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Šajā vecumā bērni ir īpaši jūtīgi pret citu cilvēku viedokli un sāk izjust tādu augsta līmeņa sociālo emociju kā kauns. Tieši šajā vecumā izsmiekls ir īpaši nevēlama parādība, nevēlēšanās būt citu cilvēku uzmanības centrā ir bērna inteleģences attīstības izpausme. Tāpēc lai bērnus netraumētu vajadzētu Ziemassvētku pasākumus pirmsskolas iestādēm veikt katrai grupa atsevišķi, vismaz savus priekšnesumus lai bērni rāda tikai savas grupas ietvaros saviem vecākiem, jo īpaši mazo un vidējo vecumu grupas.

Viņa nevar nostāvēt mierīgi
Daudzi pieaugušie bērna nepieciešamību pēc kustībām uztver kā prasību pēc uzmanības un nepaklausību. Lai arī dažkārt šādā veidā bērns patiešām vēlas sev pievērst uzmanību, tomēr vairumā gadījumu viņam vienkārši vajag kustēties. Būt mierīgam, gaidot rindā , sastrēgumā, restorānā vai sliktākajā gadījumā pavadīt 3 h vilcienā ir daudz par daudz divus – 6 gadus veca bērna neironu darbībai.
Piekrītu grāmatas autorei ka vairumā gadījumu bērns vienkārši grib kustēties jo viņam ir daudz enerģija. Tāpēc būtu nepareizi nepārtraukti censties ar vārdiem nomierināt bērnu lai viņš mierīgāk uzvestos, šī enerģija ir jāmēģina novirzīt citā gultnē. Sodīt bērnu ka viņš nevar mierīgi nostāvēt vai sēdēt uz vietas ir nevajadzīgi kā arī kaitīgi bērna psihiskajam līdzsvaram gan smadzeņu darbībai. Laiki ir mainījušiem un tā kā viss notiek pēc jaunajām kompitencēm bērns ir pašā centrā. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants