Vērtējums:
Publicēts: 21.12.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Trauksme un tās kontrole pirms sacensību periodā', 1.
  • Eseja 'Trauksme un tās kontrole pirms sacensību periodā', 2.
  • Eseja 'Trauksme un tās kontrole pirms sacensību periodā', 3.
  • Eseja 'Trauksme un tās kontrole pirms sacensību periodā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

d. iztēles treniņš (vizualizācija). Domas veido līdzīgu sensoro pieredzi kā reālas darbības. P.Holmsa un D.Kolinsa PETTLEP modelis tiek plaši izmantots sportistu vidū, tā galvenā ideja ir iztēloties apkārtējo vidi, veikto uzdevumu (fiziskā atbilstība, kustību ritms un temps) un emocijas pēc iespējams atbilstošāku realitātei. Šis metodes izmanto arī jaunu tehnisko un taktisko prasmju apguvei, traumu radīto seku pārvarēšanai, pašpārliecības paaugstināšanai u.c.
Katram sportistam ir jāizmēģina pēc iespējas vairāk vingrinājumu un jāizveido efektīvāko vingrinājumu kopums, kuru pielietot regulāri treniņu un sacensību procesā [1].
Trauksmes ilgtermiņa sekas ir atteikšanās no piedalīšanās sacensībās, lai samazinātu neveiksmes iespējas risku, tādējādi samazinās gan iekšējā, gan ārējā motivācija, kā arī sportists neizmanto visas sporta veida piedāvātās iespējas [4].
Sportisti bieži saskarās ar trauksmes kontroles nespēju, bet treneri parasti nav spējīgi palīdzēt zināšanu trūkuma dēļ, tādējādi tiek izplatīta paradigma, ka trauksmes kontroles problēmas ir saistītas ar indivīda gribasspēku un “iekšējo spēku”, kaut arī patiesībā tās ir risināmas ar regulāriem vingrinājumiem. Šāda veida stresa menedžmenta paņēmieni nav izplatīti, tas liecina par sabiedrības vispārīgu nespēju risināt šāda tipa problēmas.

Autora komentārsAtvērt
Atlants