Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.12.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Homo Sapiens', 1.
  • Eseja 'Homo Sapiens', 2.
  • Eseja 'Homo Sapiens', 3.
  • Eseja 'Homo Sapiens', 4.
  • Eseja 'Homo Sapiens', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Tātad cilvēks, precīzāk saprātīgais cilvēks, ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē. No latīņu valodas tulkojot Sapiens nozīmē "gudrs, saprātīgs", kas principā norāda uz cilvēka spēju domāt, savukārt homo – nozīmē cilvēks. Cilvēkiem ir augsti attīstītas smadzenes, kas tam dod iespēju abstrakti domāt, lietot valodu, apzināties savu esamību, kā arī veidot kompleksu kultūru un izmantot to, lai pielāgotos apkārtējai videi un pielāgotu to savām vajadzībām.
Pašas senākās morfoloģiski un anatomiski mūsdienīgā cilvēka fosilijas atrastas Dienvidāfrikā, kur tās ir ap 100 tūkstoši gadu vecas un Etiopijā 60 tūkstoši gadu vecas, tāpēc ir pamats domāt, ka mūsdienu cilvēks ir cēlies Āfrikā, kas, kā zināms, ir cilvēces šūpulis.
Nosacīti nesen, 2003. gadā tika atrasti divu pieaugušu cilvēku un viena bērna galvaskausi, kas ir aptuveni 60 000 gadu veci, un tie atrasti netālu no Herto ciema Afaras apgabalā, kas atrodas Etiopijas austrumos. Speciālistus toreiz ieinteresējis fakts, ka šīs seno cilvēku atliekas pilnībā apstiprina ģenētisko pētījumu secinājumus par cilvēka izcelsmi - ka tā saistāma tieši ar šo Āfrikas kontinenta daļu un laika posmu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants