Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Pieci pozitīvie un negatīvie piemēri no lietišķās etiķetes', 1.
  • Konspekts 'Pieci pozitīvie un negatīvie piemēri no lietišķās etiķetes', 2.
  • Konspekts 'Pieci pozitīvie un negatīvie piemēri no lietišķās etiķetes', 3.
Darba fragmentsAizvērt

1. Kaut kādā sanāksmē, vai seminārā vienmēr cilvēki izskatās ļoti kulturāli, apģērbti vienkārši, bet ar gaumi, pēc visiem likumiem. Nav pārāk īsi vai gari svārki, vai pārāk dziļš dekoltē, pārāk daudz vai spilgta makijāža – tas sievietēm, un tikai piemērots apģērbs vīriešiem. Patīkami skatīties uz lietišķiem cilvēkiem. Ļoti lietderīgi apmeklēt šādus pasākumus.
2. Augstskolās un vidusskolās gandrīz vienmēr pasniedzēji apģērbjas ievērojot lietišķās etiķetes ģērbšanās prasības. Agrāk skolniekiem arī bija speciālā forma, un nedrīkstēja ģērbt neko citu. Un var redzēt kā ģērbjas daži mūsdienās. Interesanti, kas būtu jā pasniedzēji ģērbtu tāpat, kaut kādus sporta tērpus vai sporta kurpēs, vai īsus svārkus, un visādus topiņus. Bet ir speciālie likumi, un robežas, kuras pieaugušie cilvēki jau zina, un tos nepārkāps. Manuprāt, arī skolēniem un studentiem īpaši, ir kārtīgi jādomā, ko ģērbj. Jo tā ģērbjoties ne tikai var atbaidīt citus, bet arī atraut no mācībām.
3. Bankās personālām ir speciālā forma, kuru visiem tur strādājošiem ir jāģērbj. Ka arī banku ofisos, (cik esmu ievērojusi, jo neesmu bijusi tur pārāk bieži), visi ir ļoti laipni un atbildi sniedz uz visiem klientu interesējušiem jautājumiem.

Autora komentārsAtvērt
Atlants