Vērtējums:
Publicēts: 05.11.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Kūltūrvēstures jēdziens ikdienā', 1.
  • Konspekts 'Kūltūrvēstures jēdziens ikdienā', 2.
  • Konspekts 'Kūltūrvēstures jēdziens ikdienā', 3.
  • Konspekts 'Kūltūrvēstures jēdziens ikdienā', 4.
  • Konspekts 'Kūltūrvēstures jēdziens ikdienā', 5.
  • Konspekts 'Kūltūrvēstures jēdziens ikdienā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Par kultūru šaurā nozīmē mēdz dēvēt visu, kas saistīts ar mūziku, mākslu, bibliotēkām, literatūru, grāmatām, koncertiem u.t.t.
Ikdienā pierastā kultūras izpratne saistās ar priekšstatu par kultūru, kā tikai garīgu uz cilvēka prāta vai dvēseles izkopšanu orientētu jomu.

KULTŪRAS JĒDZIENS ARHEOLOĢIJĀ

Arheoloģijā terminu kultūra lieto vēl citā nozīme ar to domājot noteiktas zemes slāņos atrastās liecības par kāda laikmeta cilvēka dzīvi.

NOZĪMES UN SIMBOLI KULTŪRĀ

Kultūra attiecas uz cilvēka nozīmju pasauli. Tā nosaka mūsu cilvēcisko eksistenci, to raksturīgo, kā katrā laikmetā un zemē cilvēki darbojas, izpēta un izprot pasauli un sevi. Kultūrā svarīga loma ir valodai, reliģijai, mākslai, zinātnei. Tās ir zīmju un simbolu sistēmas, kas padara cilvēka savstarpējo saskarsmi un sadarbību iespējamu.

„MATERIĀLAIS” UN „GARĪGAIS” KULTŪRĀ

Katrai cilvēka radītai lietai, saražotai precei vai izgudrojumam vispirms jārodas cilvēka prātā, iztēlē, tikai pēc tam tas tiek iemiesots, izgatavots, lietots. Šādi domājot, jāatzīst, ka cilvēka garīgā darbība, domāšana, vēlēšanās un spēja prognozēt un iztēloties sava darba rezultātus ir būtiskākais kultūrā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants