Vērtējums:
Publicēts: 29.11.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Lobisms un likumdošana', 1.
  • Eseja 'Lobisms un likumdošana', 2.
  • Eseja 'Lobisms un likumdošana', 3.
  • Eseja 'Lobisms un likumdošana', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Viņš šīs organizācijas labprāt uzklausot, lai saprastu, "no kurienes dažādie vēji pūš" un kādas ir visu ieinteresēto pušu intereses. Taču Latvijas organizāciju uz kopējā fona ir maz.
"Mūsu valstij un sabiedrībai ir raksturīgi, ka trūkst pašmāju organizētības pārstāvēt un lobēt savu viedokli. Mums vārdu "lobisms" daudzi saprot kā kukuļošanu. (..) Bet šeit cilvēki nāk ar tīro argumentāciju, un jo vairāk un biežāk tā nāk, jo ir iespējams vairāk ietekmēt," sacījis K. Kariņš.
Patlaban ir izskanējusi doma arī Latvijā izstrādāt lobismu regulējošu likumu. Šī jautājuma risināšana būtu jāsāk ar pamatīgu izpēti un diskusiju sabiedrībā. Uzskatu, ka Latvijā, pagaidām, nav nepieciešams pieņemt īpašu lobisma likumu, lobēšanas process vēl nav pavisam attīstījies. Pašlaik liela daļa Latvijas sabiedrības lobisma jēdzienu neizprot. Pastāv risks, ka likums tiktu apiets ar nelegālām metodēm, kā arī Latvijā nemaz nav profesionāļu, kas darbotos šajā jomā – profesionālu lobiju.
Tomēr jāatzīst, ka tā ir atbalstāma ideja. Latvija, gluži vienkārši tai vēl nav gatava. Latvijai vajadzētu attīstīt šo jomu, sagatavot profesionālus lobijus, kas spētu aktīvi un kvalitatīvi aizstāvēt Latvijas intereses Eiropas Savienībā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants