Vērtējums:
Publicēts: 23.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Šķīduma elektrolīze', 1.
  • Konspekts 'Šķīduma elektrolīze', 2.
  • Konspekts 'Šķīduma elektrolīze', 3.
  • Konspekts 'Šķīduma elektrolīze', 4.
  • Konspekts 'Šķīduma elektrolīze', 5.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Laboratorijas darbs    4
  Izmantotā literatūra    5
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Sārmu un skābju šķīdumi ūdenī ir elektrības vadītāji. Šie šķīdumi ūdenī sadalās dažādzīmju jonos. Elektriski neitrālo molekulu sadalīšanos jonos sauc par elektrolītisko disociāciju. Elektrolītiskā disociācija norisinās neatkarīgi no ārējā elektriskā lauka, ko rada sprieguma avots starp elektrodiem šķīdumā.
Strāvas plūšana elektrolītā atšķirībā no strāvas metālos ir saistīta ar vielas pārnesi, jo katram jonam ir masa. Negatīvie joni, saskaroties ar anodu, atdod liekos elektronus anodam, notiek oksidēšanās reakcija. Šie elektroni pa ārējo elektrisko ķēdi nokļūst uz katoda un tur savienojas ar pozitīvajiem joniem, notiek reducēšanās reakcija. Tādējādi pie elektrodiem joni tiek neitralizēti un kļūst par neitrāliem atomiem vai molekulām, un uz elektrodiem izdalās viela. Vielas izdalīšanos no elektrolīta, ja caur to plūst strāva, sauc par elektrolīzi. Tātad elektrolīzes procesā elektrolīts ķīmiski sadalās elektriskās strāvas iedarbībā.
Šo darbu mēs izstrādājām ar mērķi labāk apgūt tēmu par elektrisko strāvu šķīdumos. Mūsuprāt, to vislabāk ir darīt, izstrādājot praktisko darbu par šķīduma elektrolīzi. Tādēļ mēs veicām šo eksperimentu, un tas mums arī veiksmīgi izdevās, jo pie tā mēs darbojāmies vairāk nekā 4 stundas.

Autora komentārsAtvērt
Atlants