Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Iesildīšanās vingrojumi', 1.
  • Konspekts 'Iesildīšanās vingrojumi', 2.
  • Konspekts 'Iesildīšanās vingrojumi', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Ritmisko vingrojumu komplekss sastāv no vingrojumiem, kas domāti dažādām muskuļu grupām. Praktiski katru kustību var uzskatīt kā kustību koordināciju veicinošu, kas attīsta dabisko aktivitāti, orientēšanos telpā, līdzsvara izjūtas izkopšanu, plastiskumu, kustību precizitāti, izturību, tīšu muskuļu atbrīvošanu.
Ritmisko vingrojumu izpildes laikā bērna ķermenim nepieciešams liels daudzums skābekļa, kas stimulē sirdsdarbību un plaušu darbību. Pārmaiņus vēlams iekļaut arī skriešanu, lēcienus, dejas soļus.
Skābeklis ir visas dzīvās radības pamats. Bērniem tas ir nepieciešams daudz vairāk nekā pieaugušajiem. To apstiprina pirmsskolas vecuma bērnu fizioloģiskās īpatnības.
Vielmaiņas procesi bērna organismā notiek straujāk nekā pieaugušajiem. 5-6 gadus vecu bērnu elpošanas orgāni vēl nav pilnīgi attīstīti un tādēļ elpošana ir virspusēja, bieža, tā nepilnīgi nodrošina bērna vajadzību pēc skābekļa.
Ritmiskie vingrojumi vingrina elpošanas orgānu sistēmu.
Visus ritmiskos vingrojumus nosacīti var iedalīt:
roku un plecu joslas vingrojumos;
kakla un ķermeņa (rumpja) vingrojumos;
kāju un visa ķermeņa muskuļu vingrojumos.
Ritmisko vingrojumu komplekss sastāv no 3 daļām:
ievada;
pamata;
nobeiguma.
Ievada daļu veido vingrojumi, kas iedarbojas uz visu ķermeni – soļošana, skriešana, lēcieni.
Pēc tam seko vispārattīstošie vingrinājumi. Ar tiem tiek sasniegts vingrošanas pamatmērķis – nodarbinātas lielo muskuļu grupas, pilnveidota kustību koordinācija, prasme izpildīt vingrojumus mūzikas pavadījumā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants