Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.05.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Šizofrēnija', 1.
  • Konspekts 'Šizofrēnija', 2.
  • Konspekts 'Šizofrēnija', 3.
  • Konspekts 'Šizofrēnija', 4.
  • Konspekts 'Šizofrēnija', 5.
  • Konspekts 'Šizofrēnija', 6.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Šizofrēnijas īpatnības    3
  Šizofrēnijas pazīmes    3
  Šizofrēnijas dažādu formu norises    4
  Izmantotā literatūra    6
Darba fragmentsAizvērt

šizofrēnija ir viena noizplatītākajām psihiskajām slimībām, tās cēloņi līdz šim nav pilnīgi noskaidroti. Vārds “šizofrēnija” tulkojumā no grieķu valodas nozīmē “psihes sašķelšanās”. Ar šizofrēniju parasti saslimst vecumā no 18 – 30 gadiem.
Vērtējot kādu notikumu, šizofrēnijas slimniekam vienlaikus var būt gan pozitīva, gan negatīva attieksme pret to. Raksturīga šizofrēnijas īpatnība ir intereses zudums pret apkārtējo dzīvi, norobežošanās savu iekšējo pārdzīvojumu pasaulē. Slimnieki ir noslēgti un meklē vientulību. Jau bērnībā šie cilvēki izceļas ar šādām īpatnībām: šie cilvēki ir klusi, dažreiz nervozi, nemīl sabiedrību, noslēdzas sevī, mīl sapņot vienatnē. Dažreiz slimības laikā slimnieks apkārtnē labi orientējas, ar nevainojamu atmiņu, skaidru samaņu, arī jēdzienu un zināšanu krājums reizēm krietni liels, tomēr psihes saturam zudis parastais, normālais sakārtojums.
Slimnieka uzvedībā dažreiz novērojamas vēl citas īpatnības: viņš ilgu laiku atkārto vienu un to pašu kustību vai žestu. Šādas stereotipas kustības var būt ļoti dažādas, gan vienkāršas, gan vesela kustību, žestu sistēma. To nereti var novērot arī rokrakstā. Ja to novēro valodā, piemēram, kāda vārda vai teikuma atkārtošanā, tad to sauc par verbigerāciju.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants