Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.03.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 1.
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 2.
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 3.
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 4.
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 5.
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 6.
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 7.
Darba fragmentsAizvērt

1.Konstitucionālo tiesību jēdziens un reglamentācijas priekšmets.
Tas ir - konkrētas valsts ties.sistēmu kopums,kas regulē cilvēka ties.stāvokli sab.un valstī, sab. iekārtas pamatprincipus,valsts pārvaldes orgānu organizācijas un darbības pamatprincipus,kā arī pašvaldības funkcijas valsts pārvaldē.Tas ir visplāšāk aptverošais formulējums, taču nedod pilnīgu tā atspoguļojumu (piem.netiek minēta valsts simbolikas nozīme).

5.Konstitucionālās tiesiskās attiecības,to galvenie subjekti.
Tās regulē sab.attiecības,kas veidojas starp cilvēku kā sabiedrības daļu un valsti,nosakot valsts uzbūvi un risinot pretrunas kas rodas starp sabiedrību un valsts pārvaldi.
2.Konstitucionālo tiesību normas,to veidi un īpatnības.
Tās ir vispārējās uzvedības normas,kuras nosaka vai deklarē valsts ar mērķi aizsargāt un regulēt noteiktas sab.attiecības,kas tiek ieviestas dzīvē caur konkrētām ties.normām un pienākumiem un tiek nodrošinātas ar valsts piespiedu līdzekļiem.Tās iekšējā struktūra sastāv no:hipotēzes,dispozīcijas un sankcijas (Latvijā neesot).To īpatnības,kas atšķir konstit.ties.normas no citām ties.normām ir:
- absolūtās normas,kas regulē visplašākās un būtiskākās sab.attiecības,formulējot valsts ties. pamatus. Parasti tās ir ļoti vispārīgas,proti tajās nav konkrēti noteikta saistība starp ties.un atbildību. Par.šajās normās nav sankcijas un dažreiz arī hipot.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants