Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Aktuāla dabaszinātņu problēma - atkritumi', 1.
  • Eseja 'Aktuāla dabaszinātņu problēma - atkritumi', 2.
  • Eseja 'Aktuāla dabaszinātņu problēma - atkritumi', 3.
  • Eseja 'Aktuāla dabaszinātņu problēma - atkritumi', 4.
  • Eseja 'Aktuāla dabaszinātņu problēma - atkritumi', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Manuprāt, visupirms vajadzētu noskaidrot, kas tiek uzskatīti par atkritumiem un atkritumu radītājiem. Un tā Likumā par atkritumu apsaimniekošanu ir teikts:
1) atkritumi  ir jebkurš priekšmets vai viela, no kuras tās valdītājs atbrīvojas, ir nolēmis vai spiests atbrīvoties un kura atbilst atkritumu klasifikatorā noteiktām kategorijām;  
2) atkritumu radītājs – fiziskā vai juridiskā persona, kuras darbība rada atkritumus  vai kura veic atkritumu sajaukšanu  vai citas darbības, kā rezultātā  mainās atkritumu sastāvs un īpašības.
Atkritumi ir tie, kas liecina savā veidā par cilvēci, par tās saimniekošanas prasmēm. Kādu laiku atpakaļ šī problēma tika aktualizēta. Kas notika? Kas mainījās? Atkritumi ir pastāvējuši viduslaikos, tie pastāv tagad un pastāvēs vēl ilgi, bet kādēļ tieši 20.gadsimtā cilvēki sākuši aktīvi uztraukties par pašas saražoto atkritumu tālāko likteni?
Atkritumi neradīja problēmas, kamēr:
uz Zemes iedzīvotāju bija skaitliski maz – salīdzinoši, pašlaik pasaules iedzīvotāju skaits sniedzas pāri sešiem miljardiem, bet vēl tikai 1900-tajos iedzīvotāju skaits nebija lielāks par diviem miljardiem;
nebija izejvielu deficīta;
vide bija maz piesārņota, bija daudz brīvu platību;
izmantotie materiāli bija bioloģiski sadalošies vai inerti dabas produkti (koks, māls, vilna, lini, āda, utt.), kas, nonākot apkārtējā vidē, ar laiku izgaisa bez pēdām.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants