Vērtējums:
Publicēts: 27.03.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Radiosakaru princips', 1.
  • Referāts 'Radiosakaru princips', 2.
  • Referāts 'Radiosakaru princips', 3.
  • Referāts 'Radiosakaru princips', 4.
  • Referāts 'Radiosakaru princips', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Par radioviļņiem pieņemts saukt elektromagnētiskos viļņus, kuru viļņa garums ir robežās no milimetra daļām līdz dažiem desmitiem kilometru. Radioviļņi izplatās ar ātrumu 299 792 km sekundē – gandrīz vienu miljonu reižu ātrāk nekā skaņas viļņi.

Tos izstaro un uztver visdažādāko konstrukciju antenas. Antena ir ierīce elektromagnētisko viļņu izstarošanai. Slēgtā svārstību kontūra pārveidošana par vaļējo kontūru notiek, ja atvirza kondensatora klājumus un iztaisno pievadus.

Arī kosmosā ir radioviļņi, kas „stāsta” astronomiem par tālām galaktikām, supernovām (eksplodējošām zvaigznēm) un citiem objektiem, kuri atrodas tālu no Zemes. Daudzi debess ķermeņi izstaro radioviļņus, kurus uztver ar radioteleskopu lielajām šķivjveida antenām.

Radioviļņu galvenā funkcija ir informācijas pārraide. Informācija tiek pārraidīta ar signāliem. Informācijas pārraidīšanai, uztveršanai un pārveidošanai izmanto noteikta garuma elektromagnētiskos viļņus. Radioelektronika ir zinātnes un tehnikas nozare, kas ar to nodarbojas. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants