Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Tiesu psihiatrisko ekspertīžu veidi', 1.
  • Referāts 'Tiesu psihiatrisko ekspertīžu veidi', 2.
  • Referāts 'Tiesu psihiatrisko ekspertīžu veidi', 3.
  • Referāts 'Tiesu psihiatrisko ekspertīžu veidi', 4.
  • Referāts 'Tiesu psihiatrisko ekspertīžu veidi', 5.
  • Referāts 'Tiesu psihiatrisko ekspertīžu veidi', 6.
  • Referāts 'Tiesu psihiatrisko ekspertīžu veidi', 7.
Darba fragmentsAizvērt

„…Ambulatorās tiespsihiatriskās ekpertīzes arestētām un nearestētām personām notiek „Psihiatrijas centra” ambulatorā tiesu psihiatrijas ekpertīzes nodaļā, nearestēto personu ATPE var tikt izdarītas tuvāk šo personu dzīvesvietai Jelgavas, Daugavpils, Strenču psihiatrisko slimnīcu ATPE komisijās. (Aknīstes psihiatriskā slimnīcā tiek veiktas ATPE civillietās, ja pacients atrodas šinī slimnīcā).
Stacionārā tiesu psihiatriskā ekspertīze arestētām personām notiek „Psihiatrijas centra” stacionārā tiesu pssihiatrisko ekspertīžu nodaļā (Rīgā, Laktas ielā 6, nearestētām personām „Psihiatrijas centra” stacionārās nodaļās)…”1 .
Tātad, var secināt, ka pamatā arestēto un nearestēto personu ambulatorā tiespsihiatriskā ekspertīze notiek „Psihiatrijas centrā”, tomēr nearestētām personām to var izdarīt arī Jelgavas, Daugavpils, Strenču psihiatrisko slimnīcās. Ir jāatzīmē, ka šāda iespēja ir ļoti ērta, jo pacientu nevajag vest uz Rīgas „Psihiatrijas centru”, ja viņš dzīvo tuvāk kādai no minētām slimnīcām.
„…Tiespsihiatrisko ekpertīzi var izdarīt arī pirmstiesas izmeklēšanas iestādē, prokurora kabinetā un tiesas sēžu zālē, neklātienē un pēc nāves, vadoties no krimināllietas vai civillietas materiāliem, kas satur medicīnisko dokumentāciju.
Nearestētām personām vecumā no 14-16 gadiem STPE tiek izdarīta Jelgavas psihoneiroloģiskā slimnīcā.
Virsuzraudzību tiespsihiatrisko ekspertīžu jomā realizē „Psihiatrijas centrs”…”2 .
Ir jāsecina, ka saskaņā ar attiecīgās krimināllietas vai civillietas medicīnisko dokumentāciju, ko ietver lietas materiāli, tiespsihiatrisko ekspertīzi ir iespējams izdarīt arī arī augstāk minētajās iestādēs pat pacienta neklātienē un pēc viņa nāves. Ir jāatzīmē, ka par galveno iestādi, kas vēro tiespsihiatrisko ekspertīžu izdarīšanu citās minētajās iestādēs, ir atzīstams „Psihiatrijas centrs”. Ir jāpiebilst, ka personām, kuri ir 14-16 gadu veci, STPE izdara Jelgavas psihoneiroloģiskā slimnīcā.
Kopumā var secināt, ka tiespsihiatriskā ekspertīze tiek veikta tādā nolūkā, ka eksperts, kurš specializējas psihiatrijas jomā, proti, ārsts-spihiatrs, veic pētījumu ar attiecīgo personu, ar mērķi noteikt kāds ir bijis tās psihiskais stāvoklis noteiktā periodā, kuru noteic tiesa.

Autora komentārsAtvērt
Atlants