Vērtējums:
Publicēts: 26.08.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Ūdeņraža atoms', 1.
  • Konspekts 'Ūdeņraža atoms', 2.
  • Konspekts 'Ūdeņraža atoms', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi:
Eksperimentāli tika noteikta Ridberga konstante, tās vērtība ir 0,0096 nm. Teorētiski šīs konstantes vērtība ir RT = 10973731,57 m-1 = .
Salīdzinot iegūto vērtību ar teorētisko vērtību, varam secināt, ka Ridberga konstante ir noteikta diezgan precīzi. Protams, ja šo konstanti eksperimentāli noteiktu ar vairāk zīmīgajiem cipariem, mēs spētu spriest par to, kur rodas nobīde no teorētiskās vērtības, kā arī salīdzināt vērtības ar lielāku precizitāti.
Šajā eksperimentā nobīde no patiesās vērtības varēja rasties, nosakot mērgredzena pagrieziena leņķi (cilvēciskais faktors), kā arī rādītāja nenovietošana tieši precīzi uz spektrālās līnijas nolasīšanas laikā. Vēl viens faktors, kas varēja ietekmēt tālāko aprēķinu precizitāti un rast nobīdi no teorētiskā lieluma, bija neprecīza grafika izveide, no kura bija nepieciešams noteikt viļņa garumus ūdeņraža lampai. Lai uzlabotu eksperimenta kvalitāti, nākamreiz eksperimentu varētu veikt pilnīgi neapgaismotā telpā bez gaismas avotiem (ne telefonu, ne datoru, ne atvērtu durvju), kā arī ar rādītāju novietošanu uz spektrālās līnijas nodarbotos tikai viens eksperimentators (redze, viedoklis).

Autora komentārsAtvērt
Atlants