• Galvenie konkurences tiesību pārkāpumu veidi. Eiropas un Latvijas konkurences tiesību attīstības tendences un problēmjautājumi

     

    Konspekts1 Ekonomika, Politika

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.02.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Galvenie konkurences tiesību pārkāpumu veidi. Eiropas un Latvijas konkurences ti', 1.
  • Konspekts 'Galvenie konkurences tiesību pārkāpumu veidi. Eiropas un Latvijas konkurences ti', 2.
  • Konspekts 'Galvenie konkurences tiesību pārkāpumu veidi. Eiropas un Latvijas konkurences ti', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Šajā gadījumā domāju situāciju, kad jācenšas pēc iespējas plašāk kontrolēt un pārraudzīt konkurenci, ikvienu sfēru, kura saistīta ar kāda veida konkurenci. Nav jēgas kontrolēt tikai kādu atsevišķu konkurences daļu. Šādā gadījumā konkurences politikai nebūtu jēga, jo sfērās, kuras netiktu uzraudzītas agri vai vēlu konkurence sāktu tikt kropļota, izmantojot dažādas aizliegtas darbības.
Kopumā secinu, ka veselīgu un nevienam nekaitīgu konkurenci var nodrošināt tikai, ja tiek uzraudzīta ikviena sfēra, ko konkurence skar. Konkurences politikai nav jēgas, ja tā kontrolē tikai kādu daļu, jo šajā gadījumā tajās sfērās, kurām netiktu pievērsta uzmanība konkurence tiktu kropļota. Tieši tādēļ Eiropas Komisijai ir pietiekami plašas pilnvaras attiecībā uz šo politikas jomu. Bez tam ikvienā Eiropas Savienības dalībvalstī darbojas savas konkurences uzraudzīšanas institūcijas, Latvijā tā ir Konkurences padome. Šīs institūcijas cenšas pārraudzīt konkurenci valsts iekšienē, kamēr Eiropas Komisijas bez tā pārrauga arī starptautisko konkurenci, konkurenci, kas veidojas un darbojas Eiropas Savienības un pat pasaules mērogā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants