Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Kopīgās un atšķirīgās iezīmes 17.SGS un 7.LGS "Pamatlīdzekļi"', 1.
  • Referāts 'Kopīgās un atšķirīgās iezīmes 17.SGS un 7.LGS "Pamatlīdzekļi"', 2.
  • Referāts 'Kopīgās un atšķirīgās iezīmes 17.SGS un 7.LGS "Pamatlīdzekļi"', 3.
  • Referāts 'Kopīgās un atšķirīgās iezīmes 17.SGS un 7.LGS "Pamatlīdzekļi"', 4.
  • Referāts 'Kopīgās un atšķirīgās iezīmes 17.SGS un 7.LGS "Pamatlīdzekļi"', 5.
Darba fragmentsAizvērt

7. LGS. Latvijas grāmatvedības standarts Nr.7 “Pamatlīdzekļi” nosaka un skaidro pamatlīzdekļu grāmatvedības uzskaiti un ar pamatlīdzekļiem saistītās informācijas uzrādīšanu finanšu pārskatos.
Standarts attiecas uz atbilstoši likumam “Par uzņēmumu gada pārskatiem” sagatavotu atsevišķa uzņēmuma finanšu pārskatu un atbilstoši likumam “Par konsolidētajiem gada pārskatiem” sagatavotu konsolidēto finanšu pārskatu.
Standarts neattiecas uz zemesgabaliem, ēku vai tās daļu, kuru uzskaita kā ieguldījuma īpašumu, bioloģiskajiem aktīviem, derīgiem izrakteņiem un līdzīgiem neatjaunojamiem resursiem, kā arī uz šādu resursu ieguves tiesībām. Ar šiem aktīviem saistītās grāmatvedības uzskaites metodes nosaka saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem un citiem Latvijas grāmatvedības standartiem.
16. SGS. Šā standarta mērķis ir noteikt grāmatvedības metodi pamatlīdzekļiem, lai finanšu pārskatu lietotāji var izšķirt informāciju par uzņēmuma ieguldījumiem pamatlīdzekļos un izmaiņām šajos ieguldījumos. Galvenie jautājumi pamatlīdzekļu uzskaitē ir aktīvu atzīšana, to uzskaites vērtību noteikšana, nolietojuma izmaksas un zaudējumi no vērtības samazināšanās, kuras jāatzīst attiecībā uz tiem.
Šis standarts jāpiemēro pamatlīdzekļu uzskaitē, izņemot gadījumus, ja kāds cits grāmatvedības standarts pieprasa vai pieļauj citu grāmatvedības metodi.
Standarts, tāpat kā LGS neattiecas uz:
a)pamatlīzekļem, kas klasificēti kā turēti pārdošanai;
b)bioloģiskajiem aktīviem saistībā ar lauksaimniecības darbību;
c)tiesības iegūt derīgos izrakteņus un derīgo izrakteņu krājumus kā, piemēram, naftu, dabas gāzi un līdzīgus neatjaunojamus resursus.
Ja pamatlīdzekli izmanto b) un c) apakšpunktos raksturoto aktīvu attīstībai vai saglabāšanai, tad standarts tomēr attiecas. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants