Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.04.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Uzņēmējdarbība kā inovācijas komercializācijas process. Riski inovatīvajā darbīb', 1.
  • Konspekts 'Uzņēmējdarbība kā inovācijas komercializācijas process. Riski inovatīvajā darbīb', 2.
  • Konspekts 'Uzņēmējdarbība kā inovācijas komercializācijas process. Riski inovatīvajā darbīb', 3.
  • Konspekts 'Uzņēmējdarbība kā inovācijas komercializācijas process. Riski inovatīvajā darbīb', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Iekšējie riski – ir vairāk saistīti ar stabilitāti pašā uzņēmumā. Iekšējie riski dalās vairākas grupās: pēc iespējas paredzēt – paredzamiem, neparedzamiem; apzināta riska situāciju izveide (darba kļūdas, noziegumi); pēc paradīšanas iemesliem; pēc paradīšanas vieta un laika; pēc vainīgiem; pēc jaunās produkcijas dzīves cikla garuma; pēc produkcijas veidiem; pēc uzņēmuma ražošanas veida; pēc uzņēmuma saražotas produkcijas cenām; pēc produkcijas veida.
Riski iedalās arī šādas grupās:
• Nepieprasītas produkcijas risks – iespējamie uzņēmuma zaudējumi, gadījumā ja patērētājs atsakās no produkcijas. Šāds risks tiek pieskaitām pie jauktiem riskiem un ir saistīts gan ar ārējo apstākļu nenoteiktību, gan ar uzņēmuma darbību un to produkcijas realizāciju.
• Ekonomiskie riski – iespēja ciest zaudējumus, kuri var rasties pieņemot vai realizējot kādu ekonomisku lēmumu. Ekonomiskie riski galvenokārt ir saistīti ar finansiāliem zaudējumiem, un var rasties pie kļūdainas darbības plānošanas u.c. Tālāk ekonomiskie riski dalās: oriģinalitātes riski, tehnoloģiskās neatbilstības riski, finansiālās neatbilstības riski, risks nespējot kontrolēt projektu, pēc risku radīšanas iemesla u.c.
• Projektu apkārtējas vides riski – kuru pamata rašanas iemesls ir citu risku paradīšanas, kura veido būtisku ietekmi uz projektu realizāciju. Apkārtējas vides riski pārsvarā rodas no starptautisku inovāciju projektu vidēm un nav pakļauti no pašu projektu dalībnieku darbības.

Autora komentārsAtvērt
Atlants