Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.05.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Civilā aizsardzība, karstums', 1.
  • Referāts 'Civilā aizsardzība, karstums', 2.
  • Referāts 'Civilā aizsardzība, karstums', 3.
  • Referāts 'Civilā aizsardzība, karstums', 4.
  • Referāts 'Civilā aizsardzība, karstums', 5.
  • Referāts 'Civilā aizsardzība, karstums', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Jebkurā ārkārtējā situācijā, kad nav iespējams tikt galā saviem spēkiem, jāmeklē palīdzība piezvanot attiecīgajam dienestam, kas Latvijā ir gatavi palīdzēt.
Ministru kabineta noteikumi par Ārkārtējo situāciju valsts operatīvo komisiju paredz dažādus pasākumus, lai ierobežotu un likvidētu postošos apstākļus un to izraisītās sekas.
Vai Latvijai draud dabas katastrofas ?
Karstums, sausums, dažādas slimības ļoti iespējamas, tāpēc derīgi apdomāt visu šo problēmu cēloņus un meklēt iespējamos risinājumus.
Dabas katastrofas pēdējā laikā stipri ietekmē cilvēku nespēja izvērtēt dzīves prioritātes. Tiek pieļautas daudzas kļūdas, kuras var izjaukt dabas procesus, neatgriezeniski mainīt dabas ietekmi uz visas Zemes.
Lai karstums un sausums nodarītu mazāku postu cilvēku dzīvē, nedrīkst piesārņot dabu ar vielām, kas iznīcina ozona slāni, maksimāli jāsaglabā meži.
Ekonomika valstī jāattīsta tā, lai maksimāli saudzētu vidi, lai glābšanas dienesti būtu labi nodrošināti, kompetenti un varētu sniegt savlaicīgu un kvalitatīvu palīdzību visiem, kam tas var būt nepieciešams. Cilvēkus ir jāizglīto ne tikai izglītības iestādēs, bet arī ar radio, presei un televīzijai. Cilvēku spēja pareizi rīkoties ir atkarīga no informētības, bet par savlaicīgas informācijas sniegšanu jāatbild kādam no Ārkārtējo situāciju vadības centra dienestiem. Tā ir valsts problēma. Jo spējīgāki sev palīdzēt būs cilvēki, jo mazāk problēmu un riska būs jāpiedzīvo glābšanas dienestiem.


Autora komentārsAtvērt
Atlants