Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.03.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Juristu darbības morāli ētiskais pamats', 1.
  • Referāts 'Juristu darbības morāli ētiskais pamats', 2.
  • Referāts 'Juristu darbības morāli ētiskais pamats', 3.
  • Referāts 'Juristu darbības morāli ētiskais pamats', 4.
  • Referāts 'Juristu darbības morāli ētiskais pamats', 5.
  • Referāts 'Juristu darbības morāli ētiskais pamats', 6.
  • Referāts 'Juristu darbības morāli ētiskais pamats', 7.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Juristu darbības morāli ētiskais pamats    4
  Nobeigums    7
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    8
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Jēdzieni ētika un morāle ir savā starpā cieši saistīti. Ētika izriet no morālo vērtību principiem. Izvērtējot ikvienas profesijas ētisko darbību, attiecīgi tiek vērtēts, vai ir ievērotas morālās un tikumiskās normas.
Ētikas principu ievērošana veicot jurista darbu ir ne tikai vēlama, bet arī nepieciešama, lai saglabātu uzticību jurista profesijai sabiedrībā, uzturētu prestižo tēlu sabiedrībā. No jurista profesionāli ētiskās attieksmes ir atkarīga sabiedrības labklājība, jo nododot jurista rokās bieži vien ļoti delikātu personisko informāciju, indivīds riskē ar šīs informācijas nonākšanu nevēlamas personas rokās, tomēr juristam ir jāsaglabā šī uzticēšanās, lai cilvēks justos drošs un pasargāts, lai viņa informācija būtu konfidenciāla.
Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodekss, Latvijas Prokuroru ētikas kodekss un Latvijas tiesnešu ētikas kodekss sevī ietver būtiskākos juristu darba morāli ētiskos pamatprincipus. Tie ir - neatkarība, uzticība un personiskais godīgums, un konfidencialitāte. Lai gan šie principi ir normēti tikai atsevišķām juristu profesijām, tomēr ikvienam juridiskās nozares pārstāvim, ir jāievēro šie principi kā jābūtība, jo pēc vienas profesijas pārstāvja darbības, attieksmes pret sabiedrību, rodas iespaids par juridisko nozari kopumā.
Ikvienam, kurš sper soli juridiskās izglītības iegūšanas un profesionālās juridiskās darbības virzienā, ir jāievēro vispārpieņemtie sabiedrības ētiskie pamati, kā arī, būtiski ir ievērot profesionālās jomas ētiskos principus, lai saglabātu juristu profesionālās darbības prestižu šodien un turpmāk.

Autora komentārsAtvērt
Atlants