Vērtējums:
Publicēts: 12.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Nauda un dzīvesstils', 1.
  • Eseja 'Nauda un dzīvesstils', 2.
  • Eseja 'Nauda un dzīvesstils', 3.
  • Eseja 'Nauda un dzīvesstils', 4.
  • Eseja 'Nauda un dzīvesstils', 5.
  • Eseja 'Nauda un dzīvesstils', 6.
  • Eseja 'Nauda un dzīvesstils', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Tēma par naudu ir ikdienišķa un vienlaikus dažādiem mītiem apvīta. Nauda ir reāla, kad turi to rokās, un kļūst vispārīga, kad par to runā. Gadsimtu gaitā ir daudz kas noticis un nauda ir transformējusies, kļuvusi daļēji „neredzama” un tiek uztverta kā no cilvēka realitātes neatkarīgs lielums, tomēr vienmēr ir jūtama tās klātesamība. Kas tad ir nauda? Lieta, simbols, parādība, līdzeklis vai mērķis? Bet varbūt nauda ir cilvēka attieksmes jautājums, – manas attiecības ar naudu nosaka mana attieksme pašam pret sevi? Tādēļ interesanti palūkoties, kā ar šo naudas realitāti tiek konstruēta mūsdienu sabiedrības un cilvēka daba vai raksturs – viņa emocijas, prāts un rīcība?
Nauda ir mūsdienām raksturīga un neiztrūkstoša sadzīves parādība, bez kuras ikdienas dzīve šķiet neiedomājama. Tai nav alternatīva, kura spētu aizstāt naudas funkcionalitāti, tas ir fenomens. Interesanta G. Zimmela naudas kā fenomena interpretācija, jo par spīti savam laikmetam (19.20.gs.), viņš spēja atklāt naudas būtību dzīves realitātē, un tas pierāda, ka naudas nozīme visos laikmetos ir bijusi savstarpēji līdzīga.
Darba mērķis ir atklāt un analizēt naudas ietekmi uz dzīves stilu. Lai pamatīgi izpētītu šo problemātiku no dažādiem aspektiem šim darbam būtu jābūt daudz apjomīgākam, tādēļ darba autore apskatīs jautājumu par naudu, tās būtību un izvērtēs distances formas naudsaimniecībā. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants