Vērtējums:
Publicēts: 04.07.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts '20. vai 21.gadsimta kultūrvaronis', 1.
  • Referāts '20. vai 21.gadsimta kultūrvaronis', 2.
  • Referāts '20. vai 21.gadsimta kultūrvaronis', 3.
  • Referāts '20. vai 21.gadsimta kultūrvaronis', 4.
  • Referāts '20. vai 21.gadsimta kultūrvaronis', 5.
  • Referāts '20. vai 21.gadsimta kultūrvaronis', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Bet Brūss tos ņēma un iztiražēja pa visu pasauli, un piedevām vēl krustoja kungfu ar boksu. Tas arī bija nepieļaujams. Skolniekam ir obligāti svēti jāsaglabā izsenās tradīcijas. Nodarbošanās ar cīņas mākslu bija tikai līdzeklis. Ar to palīdzību cilvēks sasniedza svētlaimi - cilvēkmīlestību, patiesīgumu, paklausību un mīlestību pret līdzcilvēkiem. Bet Brūsu Lī sadedzināja visparastākā amerikāņu godkāre, karjeras kaisle, popularitātes vilnis, mīlestība pret dārgām mašīnām un labām lietām.
Tomēr neskatoties uz visu Brūsu Lī var uzskatīt par kultūrvaroni savā jomā un savā laikā. Tas ir austrumu cīņu atklāšana un popularizēšana 20.gs. Savā divdesmit gadu ilgās kinokarjeras laikā Brūss Lī nofilmējās 27 filmās. It kā nav ļoti daudz. Bet cik paliekoša vērtība.
"Viņš bija kas vairāk par zvaigzni, viņš bija filozofs. Viņš mūs iedvesmoja," tā cilvēki raksta interneta saitos.
Tā kā es arī nodarbojos ar austrumu cīņām, droši varu teikt, ka uzskatu Brūsu Lī par kultūrvaroni. Ja nebūtu viņa varbūt pie mums nemaz nebūtu radies tāds cīņas veids. Arī austrumu cīņas ir kultūras veids, jo sevī slēpj daudz atziņu. Tas nav tikai vienkāršs kautiņš. Tā ir sava ķermeņa izzināšana, māksla to pārvaldīt un tā spējas parādīt citiem. Vienmēr tiek uzsvērts, ka fiziska cīņa tiek pielietota tikai aizsardzībai.

Autora komentārsAtvērt
Atlants