Vērtējums:
Publicēts: 28.05.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Eseja 'Kāpu zonas problemātika Rīgas jūras piekrastē', 1.
  • Eseja 'Kāpu zonas problemātika Rīgas jūras piekrastē', 2.
  • Eseja 'Kāpu zonas problemātika Rīgas jūras piekrastē', 3.
  • Eseja 'Kāpu zonas problemātika Rīgas jūras piekrastē', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Stāvlaukumu un koka celiņu ierīkošanas domas pamatā slēpjas kāpu zonas pasargāšana no antropogēnās noslodzes. Vieglāka pieeja jūrai nepieļautu kāpu izpūšanu.
Runājot par politiskajiem un tiesiskajiem instrumentiem, tad autorprāt MK vajadzētu pieņemt likuma grozijumu par bargāku sodāmību pilsoņiem kuri pārkāpuši likumu un ar motorizētu transporta līdzekli pārvietojušies kāpu zonā. Iespējams bargāka sodāmība liktu apdomāties likumpārkāpējus.
Autorprāt ļoti svarīgi ir komunikācijas un sadarbības instrumenti. Risinot kādu vides problēmu, tās pamatā vienmēr pastāv komunikācija, kuras mērķis ir informēt visas mērķa grupas, galvenokārt sabiedrību. Jāļauj sabiedrībai iepazīties ar problemātiku, jāizskaidro tās nopietnība, izrietošās sekas un kāda būtu pareiza rīcība problemātikas novēršanai. Komunikācijas paņēmieni varbūt dažādi, tās varbūt gan reklāmas kampaņas, mediju izplatītā informācija, ļoti populāri mūsdienās ir izplatīt informāciju caur sociālajiem tīkliem. Sociālajos tīklos informācijas aprite norit milzīgā ātrumā, tākā tas ir labs veids kā informēt sabiedrību. Saistība ar tēmu es varētu minēt kampaņu „ Mana jūra” kuras ietvaros ir 500 km garu Baltijas jūras piekrastes ekspedīcija, dokumentējot, apkopojot un izzinot aktuālās jūras un piekrastes vides problēmas.

Autora komentārsAtvērt
Atlants