Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Apstādījumu augu audzēšana', 1.
  • Konspekts 'Apstādījumu augu audzēšana', 2.
  • Konspekts 'Apstādījumu augu audzēšana', 3.
  • Konspekts 'Apstādījumu augu audzēšana', 4.
  • Konspekts 'Apstādījumu augu audzēšana', 5.
  • Konspekts 'Apstādījumu augu audzēšana', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Spraudeņu izvēle.
Spraudeņus ņem maija pēdēja vai jūnija pirmajā dekādē. Izvēlas tekošā sezonas dzinumus, kam apakšējā daļa jau ir cieta un koksnaina, bet galotne joprojām mīksta. Spraudeņus vislabāk griezt mākoņainā vai lietainā dienā, bet saulainās dienās no rītiem.


Apskņošanas veids
Lapainie spraudeņi. Parasti izmanto dzinumu galotnes. Spraudeņus gatavo 5-7cm garus, apmēram 2 vai 3 posmi. Griež ar asu nazi slīpi zem pumpura. Nogriež arī apakšējo lapu. Var samazināt arī lapu plātni arī nākošai lapai. Lai spraudeņi nesavītu, tie sagatavojami telpā vai ēnainā vietā. 4500 apsakņotu Alpu vērenes iegūšanai sagatavo 5000 spraudeņu.

Apsakņošanās substrāta sagatavošana
Pirms spraudeņu griešanas sagatavo apsakņošanas substrātu. Lecektim jābūt ēnainā vietā vai arī tā slīpumu neveido tieši pret dienvidiem. Spraudeņiem nepieciešama izkliedēta saules gaisma. Augsnei jābūt svaigai, irdenai. Ieteicama labi sadalījusies velēnu trūdzeme ar smalkas kūdras piemaisījumu. Augsnes kārtas biezums 12-15cm. To nolīdzina, pieblīvē un pārsijā ar ~2cm biezu izskalotas smalkas grants kārtu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants